Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus valdantieji išsakė nepasitikėjimą Viliumi Navicku (atnaujinta 15.15 val.)

2009 metų vasario 11-ąją Vilniaus meru išrinktas V.Navickas kadencijos pabaigos gali nesulaukti – partiečiai jau ieško jam pamainos.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Valdantieji garsiai išsakė nepasitikėjimą V.Navicku.
Šaltinis: 15min
0
A A

Valdančiosios Vilniaus miesto tarybos frakcijos pareiškė nepasitikėjimą meru Viliumi Navicku ir paragino jį kuo skubiau sušaukti tarybos posėdį bei atsistatydinti. V.Navickas pareiškė, kad savo sprendimą išsakys artimiausiu metu – ketvirtadienį, penktadienį arba pirmadienį.

Kreipimesi į tarybą valdančiųjų atstovai pareiškė, kad dabartinis meras prarado jį delegavusios Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pasitikėjimą, todėl negali užtikrinti stabilaus tarybos darbo. Kreipimąsi pasirašė visų valdančiųjų frakcijų vadovai.

V.Navickas pareiškė, kad savo sprendimo trauktis iš pareigų nekeičia, ir jau artimiausiu metu žadėjo išsakyti savo poziciją.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovas Jaroslavas Kaminskis pranešė, kad jie jau anksčiau buvo surinkę 29 parašus tų, kurie palaiko siūlymą trauktis iš pareigų ne tik merui, bet ir vicemerams bei administracijos vadovams.

Penktadienį, lapkričio 26 dieną, baigiasi laikas, kai nebuvo galima teikti interpeliacijos merui. „Jeigu meras savo pozicijos neišsakys iki pirmadienio, mes imsimės veiksmų“, – teigė J.Kaminskis.

Kaip realiausias kandidatas į merus įvardijamas konservatorius Raimundas Alekna. Bendras pareiškimas dėl nepasitikėjimo rodo, kad valdantiesiems pagaliau pavyko susitarti ir išrinkti naujam merui balsų pakaks.

Papildyta 15.15 val. R.Aleknos teigimu, šiuo metu naujoji valdančioji dauguma turi 28 balsus, tačiau yra ir daugiau tarybos narių, kurie išsakė savo palaikymą. „Jeigu V.Navickas iki rytojaus darbo dienos pasirašytų raštą dėl tarybos posėdžio sušaukimo skubos tvarka, jau gruodžio 1 dieną galėtų tas posėdis įvykti ir būtų išrinktas naujas meras. Iki rinkimų liko nedaug laiko, jį reikia išnaudoti“, – sakė R.Alekna.

Tuo tarpu V.Navickas, paklaustas, kada tiksliai išsakys savo poziciją, toliau kartojo, kad savo sprendimo nekeičia ir kėdės nesilaiko. Tačiau kitą trečiadienį neeilinio tarybos posėdžio greičiausiai nebus. „Aš šiandien esu meras, rytoj būsiu, penktadienį būsiu ir pirmadienį dar būsiu meras“, – užtikrintai „15min“ pareiškė V.Navickas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min