Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus valdantieji penktadienį tarsis dėl naujo mero

V.Navickas pasiryžęs trauktis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Penktadienį gali būti pasiūlytas kandidatas, pakeisiantis Vilniaus mero poste V.Navicką.
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Vilniaus tarybos valdančiųjų partijų Vilniaus skyrių vadovai turėtų tartis dėl koalicijos ateities ir naujos mero kandidatūros. Tai paskelbė Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Vilniaus skyriaus vadovas, sostinės vicemeras Romas Adomavičius. Anot jo, visus susirinkti pakvietė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) Vilniaus skyrių sueigos pirmininkas Mantas Adomėnas.

Anot R.Adomavičiaus, reikia tartis, kaip bus dirbama iki kadencijos pabaigos, bet dėl susidariusios situacijos kalti konservatoriai, todėl jie ir turi pasiūlyti sprendimą, kaip tai pakeisti. Į susitikimą kviečiamos visos koalicijos sutartį prieš pusantrų metų pasirašiusios partijos, taip pat Liberalų sąjūdis, kuris jau daugiau negu pusmetį nedalyvauja miesto valdyme, buvo išstumti iš valdančiųjų gretų. „Išklausysime, ką pasiūlys Vilniaus konservatorių vadovas, tada tarsimės frakcijose ir tik tada priimsime sprendimą“, – sakė R.Adomavičius.

Neaiški situacija dėl tolesnės Vilniaus miesto vadovybės ateities susidarė, kai partijai pasiūlius trauktis iš mero pareigų V.Navickas pareiškė pasitrauksiąs tuoj pat, kai valdančioji Vilniaus koalicija ras naują kandidatą į jo kėdę. Tačiau praėjus savaitei realių kandidatų į šį postą neįvardijo nei pagrindinė valdančioji TS-LKD frakcija, nei kitų partijų atstovai.

Skandalas dėl Vilniaus mero kilo, kai viešumoje buvo išplatintas garso įrašas, kuriame girdisi, kaip V.Navickas „moko“ savivaldybės kontrolierių Šarūną Skučą daryti valdantiesiems palankius sprendimus.

Pašalintas iš partijos

TS-LKD Priežiūros komitetas iš pradžių nusprendė, kad V.Navicko narystė stabdoma metams, o Š.Skučas iš partijos šalinamas. Tačiau partijos tarybos paragintas savo sprendimą svarstė dar kartą ir jį pakeitė – trečiadienio pavakarę V.Navickas iš partijos pašalintas, o Š.Skučas – grąžintas, bet jo narystė sustabdyta.

V.Navickas, komentuodamas šį sprendimą, sakė po 11 metų narystės TS-LKD partijoje jaučiąs nuoskaudą dėl tokio sprendimo, tačiau tragedijos dėl to nedarantis. „Esu pasakęs, kad kai tik koalicija apsispręs ir pateiks naujo mero kandidatūrą, aš pasitrauksiu, tikrai netrukdysiu darbams, netrukdysiu koalicijai dirbti. Nesu iš koalicijos sulaukęs priekaištų dėl savo darbų. Žinoma, žmogus kartais pasako ką nors, paskui dėl to pasigaili. Tad kad nebūtų chaoso, nesusipratimų, koalicija priims sprendimus ir juos realizuos“, – sakė V.Navickas.

Paklaustas, galbūt kai kurios frakcijos vis dėlto pasiryžusios paremti jį, o ne ieškoti kitos kandidatūros, V.Navickas pareiškė, kad jam užtenka to, jog valdantieji jau buvo išsakę jam paramą, tačiau dabar būtinas kitoks sprendimas. „Nestatykime savęs į kampą, iš kurio paskui turėtume  save už ausų ištraukti. Koalicija turi nuspręsti, ar ji yra, rasti naujo mero kandidatūrą. Aš neprimetu koalicijai jokių reikalavimų, tai gali patvirtinti koalicijos partneriai“, – teigė Vilniaus vadovas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min