TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus valdžia apsispręs dėl sutarčių nutraukimo

Dėl blogai valomų šaligatvių grasinama atsisakyti tai darančių bendrovių paslaugų, tačiau tada gali iš viso nelikti, kam valyti miestą.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dėl blogai valomų šaligatvių grasinama atsisakyti tai darančių bendrovių paslaugų, tačiau tada gali iš viso nelikti, kam valyti miestą.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Snieguota žiema užspeitė į kampą miesto tvarkymu nuo lapkričio besirūpinančias bendroves – sniego ir ledo valyti nespėjama, todėl savivaldybė grasina nutraukti trejiems metams pasirašytas sutartis.

Specialiai sudaryta savivaldybės administracijos komisija, apvažiavusi beveik visas Vilniaus seniūnijas, teigė įsitikinusi, kad tik apie trečdalis šaligatvių prižiūrimi taip, kaip buvo numatyta pasirašant sutartis.

Savivaldybės Komunalinio ūkio departamento direktoriaus pavaduotojo Antano Mikalausko teigimu, važinėjant po miestą matyti, kad nemaža dalis šaligatvių, ypač prie įėjimų į gyvenamuosius namus, šią žiemą nebuvo valyti nė karto.

„Neišgirdome iš tvarkančių bendrovių paaiškinimo, kodėl miestas nuvalytas taip blogai. Juk matome, kad sugebama tai padaryti. Jie teisinasi, kad trūksta žmonių, nes sniego šiemet itin daug. Nors anksčiau tą pačią teritoriją tvarkė 500 kiemsargių, o dabar 1 200, dabar turime daugiau technikos, kuri keičia darbuotojus“, – tvarkdarių pasiteisinimais nebuvo linkęs tikėti A.Mikalauskas.

Situacija seniūnijose skiriasi

Sostinės šaligatvius šiemet prižiūri keturios bendrovės – „Aketonas“, „Naujamiesčio būstas“, „Vilniaus Zunda“ ir „Grinda“. Pastaroji savivaldybės įmonė priekaištų sulaukė mažiausiai.

„Grinda“ prižiūri Verkius, Žirmūnus, Antakalnį, iš ten sulaukiame mažiau skundų. Ir šiandien kaip pavyzdį rodėme Minties, Žirmūnų gatves. Turiu pastebėti, kad magistralines gatves gana neblogai prižiūri visos bendrovės, tačiau mažesnėse gatvelėse vaizdas visiškai kitoks“, – sakė A.Mikalauskas.

Anot jo, dar šią savaitę savivaldybėje ketinama susitikti su bendrovių vadovais ir nuspręsti, ar jos galės toliau dirbti Vilniuje. „Kol kas sprendimo nutraukti sutartis nėra, nes tai irgi nebūtų išeitis – juk žiema tik įpusėjo, tad svarbu, kad neatsitiktų taip, jog iš viso nebeliks kam šaligatvių valyti“, – svarstė A.Mikalauskas.

Vilniaus vicemeras Romas Adomavičius nusiteikęs kur kas griežčiau. Anot jo, bendrovės nevykdo sutartyse numatytų įsipareigojimų, vadinasi, tereikia joms apie tai pranešti ir per 15 dienų sutartys bus nutrauktos.

„Esame jau ne kartą kalbėję su tų bendrovių vadovais, jie žadėjo pagerinti savo darbą, bet to nepadarė. Jie atvirai prisipažįsta, kad tam neturi pinigų ir nėra pajėgūs vykdyti sutartyse numatytų įsipareigojimų. Bet jie patys, ateidami į konkursą, pasiūlė nerealias sąlygas greičiausia tikėdamiesi, kad nebus sniego. O sniego, kaip žinoma, atsirado. Ir daug“, – sakė vicemeras.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min