Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus valdžią nulems Kauno mero rinkimai

Darbo partijos rinkimų štabas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / V.Uspaskicho teigimu, pragmatiškiau būtų dirbti kartu su TS-LKD, tačiau su A.Zuoku derybos pasistūmėjusios toliau.
Šaltinis: 15min
0
A A

Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas teigia nenorintis skubinti valdančiosios koalicijos formavimo Vilniaus mieste. Sprendimą jis atideda dar beveik savaitei – esą sutartis gali būti pasirašyta ne anksčiau negu ketvirtadienį, o galutinis sprendimas priklausys nuo Kauno mero rinkimų.

Penktadienį garsiai apsiskelbę, kad jau turi suformavę valdančiąją daugumą, Artūro Zuoko šalininkai turėjo skaudžiai nusivilti. Aštuonis mandatus laimėję „darbiečiai“ tuoj pat pareiškė, jog toks paskelbimas buvęs per daug ankstyvas – koalicija dar formuojama, derybos tęsiasi.

Šeštadienį V.Uspaskichas pareiškė, kad koalicijos sutartis nebus pasirašyta anksčiau negu kitos savaitės ketvirtadienį, likus vos kelioms dienoms iki pirmojo Vilniaus tarybos posėdžio, įvyksiančio balandžio 19 dieną. „Man labai svarbu, kaip baigsis rinkimai Kaune ir dar keliose savivaldybėse. Vakar kalbėjau apie tai neslėpdamas. Jeigu Kaune norima mūsų paramos koalicijai, jie turi pasirinkti kitą kandidatą, tada galėsime paremti“, – teigė V.Uspaskichas.

„Darbiečių“ lyderio teigimu, mero rinkimai Kaune balandžio 16-ąją, kur į šį postą pretenduoja „Tvarkos ir teisingumo“ atstovė Aušra Ručienė, gali turėti įtakos ne tik Darbo partijos pozicijai. „Tvarkiečiai“ gi kaip mergaitės, jie gali supykti, pradėti žlugdyti koaliciją ir čia, jeigu Kaune viskas vyks ne pagal jų scenarijų. Jie pati silpniausia grandis politinėje arenoje šiuo metu. Jais naudojasi kaip skudurėliu – jeigu reikia pavalyti dulkes, tai pavalo. Mes taip nenorime“, – žodžių į vatą nevyniojo V.Uspaskichas.

Europarlamentaras V.Uspaskichas Vilniaus taryboje nedirbs, tačiau būtent jis diktuoja sąlygas savo partijos derybose su kitomis politinėmis jėgomis. Jo teigimu, pragmatiškiau būtų dirbti kartu su Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionimis demokratais (TS-LKD), tačiau su A.Zuoku derybos pasistūmėjusios toliau. „Konservatoriai man yra labiausiai suprantama politinė organizacija. Aš žinau, ką jie apie mane galvoja, jie žino, ką aš apie juos galvoju. Bet su A.Zuoku daugiau dirbome svarstydami koalicijos klausimus“, – su kuriomis politinėmis partijomis dirbs Vilniaus taryboje neatskleidė V.Uspaskichas.

Vilniaus tarybą sudaro 51 narys. Daugiausiai mandatų rinkimuose – 12 – iškovojo A.Zuoko ir Vilniaus koalicija, antri – V.Tomaševskio blokas su 11 mandatų, treti TS-LKD – 10 mandatų. Ketvirta liko Darbo partija – ji turės 8 savo atstovus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min