Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 12d. 10:35

Vilniaus valdžia rengia dar vieną rezoliuciją dėl šilumos kainų – prašys prezidentės pagalbos paveikti Vyriausybę

Antroji Vilniaus termofikacinė elektrinė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vilniaus valdžia tikisi dar kartą paspausti Vyriausybę ir Energetikos ministeriją dėl elektros supirkimo kvotų kogeneracinėms elektrinėms.

Vilniaus miesto savivaldybės taryba trečiadienio posėdyje svarstys rezoliuciją dėl šilumos kainų mažinimo ir kogeneracijos skatinimo. Ne pirmą kartą sostinės išrinktųjų ir visų pirma mero Artūro Zuoko keliamas klausimas Energetikos ministerijoje ir Vyriausybėje palaikymo kol kas nesulaukė.

A.Zuokas rezoliucijos tekstą tarybos posėdyje pristatys pats. Kaip visada, negailėdamas kritikos Vyriausybei, meras kartu su taryba nusiteikęs prašyti prezidentės Dalios Grybauskaitės palaikyti Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos iniciatyvą. Taip pat raginama ir Lietuvos vyriausybė bei Energetikos ministerija „priimti skubius ir būtinus teisingus sprendimus, kurie leistų efektyviau panaudoti kogeneracinių jėgainių pajėgumus ir sumažintų šilumos kainas Vilniaus ir Lietuvos vartotojams dar šį šildymo sezoną“.

Rezoliucijoje rašoma, kad „nepaisant energetikos ministro pažadų sumažinti dujų kainą, ji tik didėja ir tai stipriai didina šilumos kainas vartotojams“. Taip pat pabrėžiama, kad nors Lietuvos šilumos tiekėjų ir Lietuvos energetikos konsultantų asociacija pasiūlė būdų dar šiemet sumažinti šilumos kainas vartotojams, Vyriausybė savo nutarimu užkirto tam kelią.

Rezoliucijoje primenamos ir Valstybės kontrolės dar 2010 metų kovą paskelbtos išvados, kad „Lietuvos Respublikos energetikos ministro 2010 m. spalio 8 d. įsakymu Nr. 1-285 nustatyta kvota AB Lietuvos elektrinei kelia pagrįstų abejonių ir diskusijų dėl šios kvotos dydžio, nes nėra objektyvių kriterijų, kuriais vadovaujantis jis būtų apskaičiuojamas“. Tokios abejonės esą išlieka ir patvirtinus kvotas 2013 metams.

Cituojama ir kita Valstybės kontrolės išvada: „Kogeneracinėse (termofikacinėse) jėgainėse susidaranti šiluma beveik visiškai gali būti panaudojama naudingai – centralizuoto šilumos tiekimo ar kitokiems poreikiams tenkinti. Šios jėgainės gamina elektros tiek, kiek tuo metu galima suvartoti šilumos, todėl kogeneracinėse jėgainėse net 90 procentų pradinės kuro energijos gali būti panaudojama naudingai“.

Jeigu Vilniaus taryba šiai rezoliucijai pritars, bus siūloma Vyriausybei padidinti kogeneracinėms jėgainėms elektros supirkimo kvotą iki optimalių šių jėgainių pajėgumų, o Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai nustatyti elektros supirkimo kainą, atitinkančią alternatyvaus gamintojo savikainą. Taip pat pakeisti kuro sąnaudų kogeneracinėse elektrinėse paskirstymo tarp šilumos ir elektros energijos gamybos metodiką, kad gautos papildomos pajamos ir pelnas už parduotą elektros energiją būtų panaudoti šilumos tarifo mažinimui Vilniuje ir visoje Lietuvoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min