-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2010 10 27

Vilniaus valdžia siūlo gyvenamąją vietą deklaruoti savivaldybės dangoraižyje

Vilniaus savivaldybė tvirtina, kad dėl sostinėje dirbančių, bet kituose miestuose registruotų gyventojų šimtai milijonų litų nukeliavo į kitas savivaldybes.
Vilniaus savivaldybės pastatas
Vilniaus savivaldybės pastatas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Tam, kad šis praradimas būtų sumažintas, sostinės valdžia, be kita ko, kviečia nuosavo būsto Vilniuje neturinčius žmones registruotis savivaldybės dangoraižyje.

Miesto vadovai teigė, kad gyventojų pajamų mokestis (GPM) surenkamas Vilniuje, tačiau paskui jis perskirstomas pagal mokesčių mokėtojų deklaruotas gyvenamąsias vietas ir taip atitenka kitų miestų ar rajonų savivaldybių biudžetams, rašo „Vilniaus diena“.

Taigi, V.Milėno žodžiais, beveik pusė GPM lėšų, turėjusių atsidurti Vilniaus kišenėje, išdalyta kitoms savivaldybėms, kuriose registruoti Vilniuje dirbantys mokesčių mokėtojai.

Savivaldybės administracijos direktoriaus Vytauto Milėno pateiktais skaičiavimais, iki šių metų spalio 207 mln. litų, surinktų Vilniuje, išdalyti kitoms savivaldybėms. Tai sudaro apie 19 proc. viso šiemet sostinėje surinkto GPM, o Vilniaus savivaldybei pagal dabar galiojančius įstatymus atitenka 40 proc. sostinėje surenkamo GPM.

Taigi, V.Milėno žodžiais, beveik pusė GPM lėšų, turėjusių atsidurti Vilniaus kišenėje, išdalyta kitoms savivaldybėms, kuriose registruoti Vilniuje dirbantys mokesčių mokėtojai.

„Iki spalio 1 d. Vilniuje buvo surinkta beveik 449 mln. litų GPM. 207 mln. litų buvo paskirstyta kitoms savivaldybėms pagal mokesčių mokėtojų gyvenamąją vietą. Yra daug vilniečių, kurie gyvena ir dirba čia, bet neturi nuosavos gyvenamosios vietos ir negali deklaruoti tos vietos ar dėl kitų priežasčių stengiasi gyvenamąją vietą deklaruoti kitur. Beveik pusė GPM išskirstoma kitoms savivaldybėms. Mes taip toliau gyventi negalime“, – aiškino V.Milėnas.

Administracijos vadovas taip pat pateikė keletą skaičių, esą įrodančių, kaip Vilnius prieš savo valią šelpia kitas savivaldybes: „Šilutei – 10 mln., Tauragei – 11 mln., Telšiams – 12 mln., Šiaulių miestui – 46 mln., Panevėžiui – 36 mln. litų. Tikriausiai iš ten žmonės nevažinėja į Vilnių, į darbą.“

Susikompromitavusio Vilniaus mero konservatoriaus Viliaus Navicko teigimu, gyventojai, nedeklaravę gyvenamosios vietos, gali būti skatinami tai daryti, pavyzdžiui, nustumiant juos į sąrašo pabaigą, laukiant vietos vaikų darželyje.

Sostinės politikai pabrėžia, esą norint deklaruoti gyvenamąją vietą Vilniuje, nebūtina čia turėti nuosavo būsto. Nuomojamuose butuose gyvenantys vilniečiai raginami gyvenamąją vietą deklaruoti pačiame savivaldybės dangoraižyje.

Vilniaus savivaldybė taip pat kreipėsi į Finansų ministeriją su prašymu padidinti sostinėje surenkamo GPM dalį, atitenkančią sostinei. Tačiau Finansų ministerija nesutiko kilstelėti kartelės aukščiau nei dabar galiojanti 40 proc. žyma. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius