TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus valdžia spręs, ar nutraukti „Vilniaus energijos“ akcijų perdavimą

Dūmai
„Scanpix“ nuotr. / Dūmai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus savivaldybės taryba vienbalsiai sutarė svarstyti, ar daugybę ginčų sukėlęs jos sprendimas pritarti prancūzų bendrovės „Dalkia International“ ketinimams „Vilniaus energijos“ akcijas perleisti dukterinei įmonei „Societe Valmy Defense 22“ turi būti nutrauktas.

„Siūlau bendru sutarimu pritarti po pateikimo“, – pabrėžtinai maloniai pasiūlė Vilniaus meras A.Zuokas ir jo pasiūlymui buvo pritarta.

Tiesa, opozicija nesitiki, kad toks pats malonus A.Zuokas bus ir klausimo svarstymo metu. Greičiausiai A.Zuokas stengsis, kad akcijų perleidimo klausimą tinkamai įvertintų savivaldybės komitetai.

Tuomet, kai savivaldybės taryba pavasarį sprendė dėl „Vilniaus energijos“ akcijų perdavimo, virė aistros, balsavimas vyko net du kartus.

Pirmą kartą sprendimą palaikė 24 tarybos nariai, prieš balsavo 15, o trys tarybos nariai nebalsavo. Antrąjį kartą balsuojant opozicija balsavime nedalyvavo, o valdančiųjų balsai pasiskirstė taip: 24 už, 1 prieš ir 1 tarybos narys balsavime nedalyvavo.

Lenkų rinkimų akcijos frakcijos atstovas Jaroslavas Kaminskis pareiškė, kad bent du valdančiųjų atstovai – Algimantas Zaremba ir Kęstutis Nėnius – turėjo nusišalinti nuo balsavimo dėl interesų konflikto. A.Zaremba dirba „Vilniaus energijoje, o K.Nėnius – Vilniaus šilumos tinkluose.

Savivaldybės sprendimas yra apskųstas Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) ir prokuratūrai.

Pats A.Zuokas pavasarį po balsavimo sakė, kad visi tie, kurie palaikė šį sprendimą, buvo už tai, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybė per Pasaulio banką ir Europos rekonstrukcijos ir vystymo banką turėtų didesnę įtaką „Dalkios“ įmonėse, t.y. „Vilniaus energijoje“ ir „Litesko“.

„Visi tie, kurie balsavo prieš, realiai siekia išlaikyti, kad būtent „Rubikono“ grupė turėtų didesnę įtaką, kokią ji šiandien ir turi“, – teigė A.Zuokas.

Meras nepraleido progos ir sumenkinti opoziciją: „Pagrindo atšaukti šį sprendimą jokio nematau, o opozicijos gebėjimai tik tuo ir pasireiškia – skųsti, ginčytis ir pan.“

A.Zaremba įsitikinęs,kad jis jokio pažeidimo nepadarė – esą jis balsavime nedalyvavo, vadinasi, taip išreiškė savo poziciją. Paklaustas, kodėl neišėjo iš salės, taip fiziškai nusišalindamas nuo balsavimo, sakė tam nematęs pagrindo.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min