TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus valdžia taksi vairuotojams žada nemokamas licencijas

Taksistai streikavo
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / Trečiadienio rytą taksistai streikavo.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus savivaldybė nusiteikusi pasiūlyti pagalbą darbo netekusiems taksi vairuotojams. Jie galės nemokamai gauti licencijas verstis taksi veikla, o savivaldybės įmonė įsteigs bendrą dispečerinę, kuri priiminės iškvietimus.

Trečiadienio rytą keliasdešimt taksistų bandė paralyžiuoti eismą Vilniuje. Tokiu būdu vairuotojai norėjo išsakyti savo nepasitenkinimą, kadangi po mokesčių inspekcijos reido pirmadienį buvo pristabdytos įmonių licencijos ir kurį laiką dalis vairuotojų buvo likę be darbo. Tačiau akcija gausumu nepasižymėjo.

Rengs susitikimą

Sostinės meras Artūras Zuokas 15min.lt teigė, kad ketvirtadienį anksti ryte ketina susitikti su taksi vairuotojais. „Ne su įmonių vadovais ar savininkais, o būtent su vairuotojais, tad daugelį problemų aptarsime ir išspręsime. Akivaizdu, kad ilgą laiką taksi Lietuvoje ir ypač Vilniuje veikė kone nelegaliai, už įstatymo ribų. Tada nėra išeities iš tokios situacijos – vairuotojai dirba pusiau legaliai, automobilių parkas neatnaujinamas, įmonių savininkai nesuinteresuoti investuoti į automobilius ir prisiimti atsakomybę už tai. Taksi vairuotojas yra bjauriausia forma išnaudojamas“, – aiškino meras.

A.Zuoko teigimu, kadangi veikla buvo beveik nelegali, anksčiau ar vėliau tai turėjo baigtis taip, kaip įvyko dabar. „Mums informaciją teikė patys taksistai, turėjome ne vieną susitikimą su jais, pačios taksi asociacijos atnešė visą informaciją, kiek šiuo metu yra nelegalus šis verslas. Sąžiningas verslininkas ateiti į šitą rinką negali. Net jeigu kažkas norėtų įkurti taksi kompaniją, mokėti mokesčius, mokėti vairuotojams normalų atlyginimą, kad darbuotojas dirbtų ne 14, o 8 valandų, jis negalėtų konkuruoti su nelegalia rinka“, – teigė Vilniaus vadovas.

Licencija – už nulį litų

Trečiadienio posėdyje Vilniaus taryba skubos tvarka sieks priimti sprendimą, kad savivaldybė

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Artūras Zuokas
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Artūras Zuokas

galėtų išduoti visiems taksi vairuotojams asmenines licencijas verstis taksi veikla. Tokia galimybė yra numatyta įstatymo, kurį pasiūlė Susisiekimo ministerija, bet iki šiol dėl biurokratinių dalykų tai nebuvo daroma, buvo renkama rinkliava.

„Taryba skubos tvarka priims sprendimą, tikiuosi, kad mes galėsime išduoti leidimus dirbti be rinkliavos, už nulį litų, iki to laikotarpio, kol Susisiekimo ministerija patvirtins rinkliavos dydį. Tai reikštų, kad tie vairuotojai, kurie patiria nepatogumų, jog jų įmonių savininkai arba darbdaviai sulaikyti, areštuoti ar vyksta tyrimai, rytoj galės gauti licenciją ir imtis taksi veiklos“, – naują siūlymą pateikė A.Zuokas.

Vilniaus vadovas taip pat teigė, kad savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ turėtų padėti įkurti centrinį dispečerinį punktą. Kiekvienas individualiai dirbantis taksi vairuotojas galės pasirašyti sutartį ir jis bus aptarnaujamas centralizuotai, jo iškvietimai priimami bendru trumpuoju telefonu.

Sieks panaikinti PVM naujiems taksi automobiliams

Vairuotojai, kurie patiria nepatogumų, jog jų įmonių savininkai sulaikyti, rytoj galės gauti licenciją ir imtis taksi veiklos, – sakė A.Zuokas

Anot mero, tai nereiškia, kad Vilniuje veiks ši vienintelė įmonė, bet tokiu būdu savivaldybė suteiks paslaugą tiems vairuotojams, kurie dirbs turėdami individualią licenciją: juos bus galima iškviesti ir telefonu.

„Kreipsimės į Vyriausybę, kad tie, kurie perka taksi automobilį, galėtų nemokėti PVM mokesčio, kaip yra daugelyje Europos valstybių, kur šie automobiliai prilyginti komerciniam transportui. Tam, kad būtų galimybė atnaujinti automobilių parką“, – teigė A.Zuokas.

Anot A.Zuoko, tai ne vieninteliai miesto valdžios pasiūlymai. Savivaldybė taip pat svarsto ir klausimą dėl savo įmonės, kuri galėtų teikti taksi paslaugas Vilniaus mieste, steigimą.

A.Zuoko teigimu, savivaldybės įkurtoje įmonėje galėtų dirbti šiuo metu be darbo likę taksistai. Esą savivaldybės žiniomis, šiuo metu nemaža dalis taksi vairuotojų uždirba vos po 700 Lt per mėnesį, o realiai jų atlyginimai turėtų siekti apie 2 tūkst. Lt.

Savivaldybės specialistai paskaičiavo, kad jeigu taksi automobilis būtų naujas, pirktas išperkamosios nuomos būdu, darbuotojas dirbtų aštuonias valandas ir gautų 2000 Lt atlygį, visi mokesčiai valstybei būtų mokami, degalai perkami Lietuvos degalinėse, tai kilometro kaina siektų 1,71-1,80 Lt.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min