Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Vilniaus vandenys“ liko be vadovų

Protestuotojai
. / „Vilniaus vandenys“.
Šaltinis: 15min
0
A A

Teismas sustabdė naujojo UAB „Vilniaus vandenys“ vadovo Valdo Savicko ir bendrovės valdybos įgaliojimus. Toks sprendimas priimtas po to, kai į teismą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo kreipėsi buvęs šios bendrovės valdybos pirmininkas Vytautas Milėnas.

Vilniaus miesto 3 apylinkės teismo sprendimu sustabdyti „Vilniaus vandenų“ valdybos sprendimai, kurie buvo priimti vasario 25-ąją. Tuomet pareigų neteko ne tik V.Milėnas, vadovaujantis ir Vilniaus savivaldybės administracijai, bet ir generalinis „Vilniaus vandenų“ direktorius Valentinas Milienis. Abi šios pareigybės atiteko bendrovės finansų padalinio vadovui Valdui Savickui.

V.Miltieniui pastaruoju teko ne kartą neigti Viešųjų pirkimų tarnybos kaltinimus per viešuosius pirkimus iššvaisčiusius didžiules pinigų sumas. Tai buvo viena iš priežasčių, kodėl nuspręsta šios savivaldybės bendrovės vadovą.

„Vilniaus vandenyse“ bendrovės Stebėtojų tarybos pirmininkas Vidas Urbonavičius V.Miltienio atleidimą grindė tuo, kad jis ne dirbo, o „politikavo, dirbtinai pūtė administracinį aparatą, neracionaliai naudojo įmonės lėšas, visiškai paralyžiavo įmonės valdymą“. Taip pat buvęs direktorius kaltintas ignoravęs Stebėtojų tarybos įpareigojimus, vengęs pateikti įmonės veiklos finansinę ataskaitą, užsiėmęs teisinių procesų prieš valstybines institucijas, konstatavusias ypatingai grubius „Vilniaus vandenų“ valdymo pažeidimus, inicijavimu.

V.Miltienis griežtai atmetė panašius kaltinimus, o valdybos sprendimus pavadino teisiniu nihilizmu. „Pasiekta viršūnė, pažeistas ir Stebėtojų tarybos, ir bendrovės valdybos darbo reglamentas. Šis teismo sprendimas rodo, kad gyvename teisinėje valstybėje. Dabar žiūrėsime, bet aš manau, kad vienaip ar kitaip turėčiau grįžti į darbą. Rodikliai patys rodo, kad įmonė lipo iš duobės, problemos sprendėsi, o čia bandyta gryną politiką daryti ir bet kokia kaina sustatyti vienos pakraipos žmones“, – kalbėjo V.Miltienis.

Kada grįš į darbą, V.Miltienis sakė nenorintis spėlioti. Kol kas jis teigė turintis sveikatos problemų ir artimiausiu metu dar ketina gydytis.

V.Miltienis tvirtino tapęs konservatorių ir ūkio ministro aplinkos auka.V.Milėnas teismo sprendimu į pareigas bandė grįžti jau antrą kartą, nes pareigų buvo netekęs ir pernai rudenį. Lapkritį Vilniaus miesto trečiasis apylinkės teismas sustabdė „Vilniaus vandenų“ stebėtojų tarybos sprendimą atleisti įmonės valdybos pirmininką V.Milėną ir vietoje jo vadovauti valdybai paskirti tuometinę mero Viliaus Navicko patarėją Aureliją Jakaitienę. Tuomet buvo sustabdytas ir sprendimas valdybos nariu paskirti bendrovės finansų padalinio vadovą V.Savicką, kuris šįkart paskirtas ir bendrovės direktoriumi, ir valdybos pirmininku.

Pats V.Miltienis tvirtino tapęs konservatorių ir ūkio ministro aplinkos auka, todėl su atleidimu nesutiko.

Skandalai, pastaruoju metu įsukę „Vilniaus vandenis“, gali pristabdyti bendrovės vykdomus projektus. Vienas didžiausių – Vilniaus dumblo perdirbimo gamyklos statybos, kurias pabaigus vakarinės Vilniaus dalies gyventojai nebejus nemalonaus nuotekų dumblo kvapo. Šį projektą, kurio vertė siekia apie 180 mln. Lt, planuota baigti dar šiemet.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min