Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Vilniaus vartai“ uždaryti. Kur dabar apsipirks vietos elitas?

„Vilniaus vartai“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / „Vilniaus vartai“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Uždarius „Vilniaus vartuose“ įsikūrusias prabangių drabužių parduotuves šalies elitui turėtų kilti klausimas, kur dabar atnaujinti garderobą, rašo dienraštis „Vilniaus diena“. Tiesa, kai kurie verslininkai teigia tokią baigtį nuspėję jau seniai.

Jau beveik dvi savaitės, kaip į kalbas nesileidžiantis bankas „Parex“ areštavo visas „Vilniaus vartuose“ įsikūrusių parduotuvių prekes, rašo dienraštis „Vilniaus diena“. „Ranga Group“ rinkodaros direktorė Milda Sabienė apgailestauja, kad ištikimiems salonų lankytojams šiomis dienomis turi pranešti liūdną žinią – parduotuvės nedirba. Moteris sako, kad skambinančių yra nemažai, kaip tik netrukus turėjo būti pradėta prekiauti naujomis kolekcijomis.

„Vilniaus vartų“ klientai „Vilniaus dienai“ sakė, kad čia esančių salonų uždarymas yra didelė netektis. Kaip pasakojo verslininkė Danguolė Stachura, verslininkai pakėlė kartelę ir sostinėje pristatė aukštąją madą. „Sužinojome, kas yra „Dior“, „Givenchy“, – prekės ženklai, kurie nerėkia. Prekės ženklai, kurie vežami į kitas parduotuves, labiau pritaikyti Rytų Europos, Rusijos rinkai“, – sakė D.Stachura.

Tiesa, nors „Vilniaus vartų“ klientės sako, jog uždarymas bus didelė netektis, o kvartalo atidarymas 2007 metų rudenį buvo itin pompastiškas, krizė prabangias prekes pardavinėjančioms parduotuvėms smogė itin skaudžiai ir jau kurį laiką buvo galima stebėti artėjančio uždarymo ženklus. Nors jų valdytojai tikino kitaip, parduotuvės akivaizdžiai merdėjo. Dalies prekės ženklų buvo atsisakyta, parduotuvės apleido patalpas. Galiausiai parduotuvėms liko užsikabinti užrašus, kad jos uždarytos dėl inventorizacijos ar techninių kliūčių, o dabar „Vilnaius vartų“ ateitis – „Parex“ banko rankose. M.Sabienė pripažino, kad ateitis neaiški, partneriams jie nebeatrodo patikimi ir net darbuotojams negalima sumokėti atlyginimų už vasarį.

Tiesa, yra verslininkų, kurie jau iš pat pradžių netikėjo „Vilniaus vartų“ sėkme. Bendrovės „Apranga“ generalinis direktorius Rimantas Perveneckas jau prie kelerius metus jį apibūdino kaip ekonominę avantiūrą. „Vilniaus vartų“ ateitimi jis netiki ir dabar. Prabangos prekių sąstingis, jo manymu, tęsis bent penkerius metus. Jis tikino, kad tiek parduotuvių, kiek yra dabar, Lietuvai nereikia. „Krizė – tai apsivalymas. Kol jis neįvyks, iš sunkmečio neišbrisime“, – sakė verslininkas.

Nors dabar skelbiama, kad „Vilniaus vartai“ nedirbs iki balandžio 30 dienos, M.Sabienė pripažįsta negalinti garantuoti, jog balandžio pabaigoje parduotuvės atvers duris. „Tikimės geranoriško banko sprendimo, pokalbiai dar vyksta, darome viską, ką galime“, – pasakojo M.Sabienė.

Verslininkas Edmundas Štengeris-Mundis pripažįsta, kad su žmona eidavo apsipirkti į „Vilniaus vartus“. Nelikus šių parduotuvių kaip vieną iš variantų jis vadina apsipirkimą tolimajame arba artimajame užsienyje. Galimybės apsipirkti užsienyje neatmeta ir D.Stachura, be to, ji atkreipė dėmesį, kad galbūt suklestės vietos dizaineriai.

„Vilniaus dienos“ kalbinamas dizaineris Aleksandras Pogrebnojus teigė, kad „Vilniaus vartų“ produkcijos daugelis žmonių negalėjo įpirkti, tai buvo tarsi pusiau muziejus: „Tačiau L.Pinkevičius turėjo ambicijų iš Vilniaus padaryti Paryžių arba Londoną. Sveikinu visas rizikingas idėjas, o gal ši dar kada nors atgims...“

Komentarai
Temos Elitas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min