Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus vicemeras gaivina miesto istorijos muziejaus idėją

R.Adomavičius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / R.Adomavičius
Šaltinis: BNS
0
A A

Sostinės vicemeras Romas Adomavičius ėmėsi gaivinti nuo carinės Rusijos laikų puoselėtą Vilniaus istorijos muziejaus idėją. Tuo metu istorikas Alfredas Bumblauskas į šią idėją žvelgia skeptiškai.

Anot R.Adomavičiaus, muziejaus ekspoziciją sudarytų iš vilniečių surinkti eksponatai, rašo „Vilniaus diena“.

„Daug kas turi įvairių šimtmečiais ir dešimtmečiais saugotų relikvijų namie. Yra nemažai su Vilniumi susijusių eksponatų. Aišku, tai būtų ilgas procesas, bet palengva pasiektume norimą rezultatą. Aš manau, kad medžiagą ekspozicijoms mes surinktume gana greitai. Žmogus laiko kokį nors su miesto istorija susijusį dalyką, kuris namie nereikalingas, tik vietą užima. O iš tikrųjų tai vertingas ir įdomus visiems daiktas“, – dėstė vicemeras.

„Muziejuje bus ypatinga relikvija iš užsienio“, – intrigavo jis.

Dėl eksponatų ramus vicemeras pripažino, kad „paties statinio idėja dar tik diskusijų plotmėje“. Jo teigimu, su miesto vadovu jau pradėta kalba apie Vilniaus miesto istorijos muziejaus steigimą. Esą šiuo metu sprendžiamas esminis klausimas, ar toks muziejus bus pradėtas kurti.

„Mes su meru jau esame kalbėję apie tai. Tai labai rimtas dalykas. Mano nuomone, tiesiog būtinas miestui objektas, atskleidžiantis ir parodantis jo istoriją. Dabar svarbiausia išspręsti esminį klausimą: darom ar nedarom. Jei darom, pradėti burti darbo grupę. Daug ką reikia dar padaryti. Yra nemažai pritariančių, kad šito reikia“, – pasakojo R.Adomavičius.

Kol nepriimtas galutinis sprendimas, atvira lieka ir finansinė reikalo pusė. Milijoninių skolų naštos slegiamos savivaldybės atstovui šis klausimas neatrodo esminis.

„Kada, kaip, kur ir iš kur bus paimtos lėšos – visa tai detalės. Daug ką galima padaryti ir iš entuziazmo. Yra daug žmonių, pasiryžusių dalyvauti darbo grupėje, kuriant muziejų, svarstant visus su tuo susijusius klausimus“, – tikino pašnekovas

Rotušės ceremonmeistras, menotyrininkas Saulius Pilinkus sakė, kad miesto istorijos muziejaus idėja Vilniuje nenauja. Apie ją kalbama jau nuo XIX amžaisu. Būta svarstymų tokį muziejų kurti ir tarpukariu, kai Vilnių valdė lenkai. Pasak S.Pilinkaus, norint rasti įdomių eksponatų, gali tekti gerokai paplušėti.

„Autentiškų eksponatų beveik nėra. Nėra tokios ypatingos “relikvijos„, kuris patrauktų lankytojus. Dauguma visų eksponatų buvo surinkta į Eustachijaus Tiškevičiaus sukurtą Vilniaus senienų muziejų, kurio pagrindu susikūrė Lietuvos nacionalinis muziejus. Dabar reikėtų ieškoti kitų kelių, norint išpopuliarinti naująjį muziejų. Galėtų sudominti lankytojus interaktyvios programos. Galbūt galėtų pagelbėti ir Vilniaus vaizdų bankas“, – teigė jis.

Istorikas profesorius Alfredas Bumblauskas įsitikinęs, kad Vilniaus miesto istorijos muziejus, jeigu jis bus kuriamas kaip „daiktų sankrūva“, tebus bergždžias jėgų švaistymas. Anot pašnekovo, jau egzistuoja virtualus sostinės istorijos muziejus, tačiau ir jis nesulaukia deramo dėmesio.

„Ką žmonės žiūrės tame muziejuje? Jei jie net nežiūri virtualaus. Nori kurti, tegu kuria. Bet jei tai bus tradicinis muziejus, aš su tuo nesutinku. Absoliuti nesąmonė. Ta daiktų “sankrūva„ gali būti studentams, ir viskas. Istoriją galima įdomiai pateikti, bet apie tai reikia mąstyti. Virtualus daiktas ir yra tam. Mes sukūrėme virtualų muziejų, o dabar reikia galvoti toliau“, – dėstė profesorius.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min