TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus vicemeras Jaroslavas Kaminskis: Jėzaus Gailestingumo šventovę gali pastatyti tikintieji

J.Kaminskis neatsisako idėjos statyti Jėzaus Gailestingumo šventovę Vilniuje.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / J.Kaminskis neatsisako idėjos statyti Jėzaus Gailestingumo šventovę Vilniuje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiuoju Vilniaus mero Artūro Zuoko pavaduotoju tapęs Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovas Jaroslavas Kaminskis neatsižada, kad pagrindiniai uždaviniai, su kuriais ši politinė jėga prisijungė prie sostinę valdančios koalicijos, lieka tie patys: žemės grąžinimas teisėtiems savininkams, didesnis dėmesys sostinės priemiesčiams, Jėzaus Gailestingumo šventovės statybos. Apie tai ir ne tik 15min.lt ir pasikalbėjo su naujai išrinktu vicemeru.

– Nuo ko pradėsite savo darbus šiame poste?

– Pirmiausia susidėliosiu darbotvarkę. Reikia įsivažiuoti į darbus ir pradėti dirbti.

– Kokias sritis kuruosite, tapęs vicemeru?

– Kuruosiu miesto plėtrą, kultūros, švietimo, saugaus miesto, socialinius reikalus. Kuravimo sritys labai skirsis nuo to, ką kuravau dirbdamas mero Raimundo Aleknos pavaduotoju. Darbo bus daugiau, daugiau atsakomybės, daugiau ir laiko šis darbas atims.

– Labai akcentuojamas jūsų atstovaujamos politinės organizacijos noras Vilniuje pastatyti Jėzaus Gailestingumo šventovę. Ar tai bus vienas pagrindinių Jūsų darbų ir ar savivaldybė pajėgi tokį projektą įgyvendinti?

– Artimiausiu metu turėsiu susitikimą su vienu žmogumi, kuris ieškojo manęs per bažnyčią, susisiekė. Šis žmogus, kurio net vardo kol kas nežinau, gyvena Dubline, Airijoje, yra prisidėjęs prie koplyčios, kurioje šiuo metu saugomas Jėzaus Gailestingumo paveikslas, įrengimo ir dabar domisi naujos šventovės statybomis. Jeigu jau užsienyje žino tokį dalyką, tai tą šventovę galima pastatyti iš tikinčiųjų lėšų. Tik Vilniaus arkivyskupijos kurija turi to norėti. Kol kas jie sako, kad savivaldybė privalo oficialiai kreiptis ir tada jie svarstys ir analizuos tą kreipimąsi.

Negalime skųstis, kad procesas dar nepajudėjo, juk šis darbas pradedamas nuo nulio – nėra net sklypo. Reikia nuspręsti, kokiu būdu projektą galima įgyvendinti, kaip jis atrodys. Kol kas turime tik startą.

Galvojame apie šventovę Antakalnyje, tačiau reikia sužinoti, ar ten pakanka vietos, kur galima suformuoti sklypą, kur šventovę norėtų matyti kurija. Kalbėsime su jais ir derinsime pozicijas.

– Kuruosite ir švietimo klausimus. Kaip ketinate išjudinti įstrigusią mokyklų reformą Vilniuje?

– Mokyklų reformos projektus reikia išanalizuoti, nes praėjo beveik aštuoneri metai nuo to, kai ši pertvarka buvo pradėta. Situacija juk kardinaliai pasikeitė per tą laiką, todėl reikia analizuoti mokinių srautus ir tobulinti reformos projektus.

– Bet nesilaikysite pozicijos išsaugoti mokyklas, kuriose mokoma lenkų kalba, o kitas reformuoti?

– Galiu užtikrinti – tikrai ne.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min