-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2013 01 01 /15:29

Vilniaus vicemeras Jaroslavas Kaminskis: trispalvės turi plevėsuoti virš visų valstybės institucijų pastatų

Pirmąją Naujųjų metų dieną, kaip ir kasmet vilniečiai ir miesto svečiai susirinko ant Gedimino kalno, kur iškilmingai minima Lietuvos vėliavos diena – Gedimino pilies bokšte iškilmingai keliama nauja trispalvė.
Jaroslavas Kaminskis
Jaroslavas Kaminskis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Šiemet šventė sulaukė daugiau nei tūkstančio žmonių dėmesio. Todėl prie keltuvo į Gedimino kalną nusidriekė eilės, o jos darbuotojai teigė, kad dar nė per vieną vėliavos pakėlimo šventę nebuvo tiek lankytojų.

Į šventę atvykti vilniečius skatino ir neįprastai šiltas oras bei saulėtas pirmosios Naujųjų metų dienos dangus.

Per ceremoniją kasmet Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kariai nuleidžia praėjusiais metais plevėsavusią vėliavą ir ją įteikia vienai iš Lietuvos mokyklų. Šiais metais ji įteikta Pasvalio rajono Saločių Antano Poškos vidurinei mokyklai.

Skambant šalies himnui ir aidint trims ginklų salvėms, skiriamoms Lietuvai – Tėvynei, Vilniui – Lietuvos sostinei ir Lietuvos Laisvės simboliui – Lietuvos trispalvei, kariai pakelia naują vėliavą 2013 metams.

Šių metų renginyje dalyvauja Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas ir krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Vilniaus vicemeras Jaroslavas Kaminskis, kiti garsūs politikai, visuomenės veikėjai.

Seimo pirmininkas Vydas Gadvilas savo kalboje teigė, kad Lietuvos trispalvė yra pasididžiavimo savo šalimi simbolis, lydintis mūsų šalies sportininkų pergales.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pažymėjo, kad ji – mūsų įsipareigojimo savo šaliai simbolis, kurį, priminė J.Olekas, kiekvienas daugel metų galėjome nešiotis tik paslapčia širdyje, o dabar kiekvienų metų sausio 1-ąją dieną pasididžiuodami keliame sostinės Gedimino pilies bokšte.

Savo ruoštu Vilniaus vicemeras, Lenkų rinkimų akcijos atstovas Jaroslavas Kaminskis pareiškė, kad Lietuvoje per maža dėmesio valstybės simboliui – trispalvei.

„Manau, kad per mažai dėmesio skiriame valstybės simbolikai. Pažvelgus pro savivaldybės pastato langą matome tik vieną trispalvę, plevėsuojančią virš Gedimino pilies. O šalia juk yra valstybinės institucijos: Seimas, Užsienio reikalų ministerija, Teisingumo, Vidaus reikalų ir Žemės ūkio ministerijos. Aš manau, čia mums geru pavyzdžiu turėtų būti Skandinavijos šalys ir JAV, kur ne taip, kaip pas mus, prie valstybinių institucijų plevėsuoja vėliavos, o jos išdidžiai iškeltos virš pastatų ir rodo valstybės didingumą“, – kalbėjo vicemeras.

Politikas išreiškė viltį, kad naujas Seimas, kuriame valdančiojoje koalicijoje dirba ir jo atstovaujama Lenkų rinkimų akcija, pataisys kai kuriuos įstatymus taip, kad Lietuvos vėliava būtų privalomai keliama bent virš valstybinių institucijų pastatų. 

Primename, kad pirmą kartą Lietuvos trispalvė Gedimino pilies bokšte iškelta 1919 metų sausio 1 dieną. Tąkart trispalvę kaip laisvos šalies simbolį iškėlė Lietuvos savanorių grupė, vadovaujama Vilniaus miesto komendanto Kazio Škirpos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius