Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 31d. 08:05

Vilniaus vicemeras naršė internete už 5000 litų

Gintautas Babravičius
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Gintautas Babravičius

Vilniaus vicemero Gintauto Babravičiaus komandiruotės į Lenkiją išlaidos privertė nustebti ne tik Vilniaus savivaldybės buhalteres ir merą, bet ir vicemero žmoną Birutę. Sąskaita vien už pokalbius telefonu siekė 5000 litų.

Kaip rašo „Vilniaus diena“, G.Babravičius birželio viduryje išvyko į kaimynę Lenkiją. Varšuvoje vyko bendrovės „Microsoft“ organizuota konferencija apie interneto technologijas. Politikas kaip visada į kelionę pasiėmė nešiojamąjį kompiuterį.

„Įpročių atsisakyti labai sunku. Esu visus įpratinęs, kad bene greičiausiai esu pasiekiamas elektroniniu paštu. Kompiuterį nuolat nešiojuosi, beveik iš rankų nepaleidžiu, galima sakyti, ir miegame kartu. Būna, kartais pasiimu į lovą, dar prieš miegą permetu akimis kokią darbotvarkę, bet kad būčiau užsnūdęs su kompiuteriu ant rankų – to dar nebuvo. Prie televizoriaus buvo, bet su kompiuteriu – dar niekada, bet prie tos stadijos intensyviai artėju“, – nusikvatojo G.Babravičius, vadovaujantis Liberalų ir centro sąjungai.

Ir tąkart per konferenciją vicemeras naršė po internetą. Pats G.Babravičius tikino atsidaręs tik elektroninį paštą, akimis permetęs laiškus, naujas užduotis, bet pamiršo išjungti internetą. Kol vicemeras klausėsi pristatymų, interneto skaitiklis sukosi ne Lietuvos, o užsienyje taikomais pokalbių tarifais. Iki konferencijos pabaigos suma už mobilųjį interneto ryšį pasiekė apie 5000 litų.

Tai 16,5 karto daugiau nei leidžiama Vilniaus vicemerui per mėnesį prašnekėti telefonu. Šiuo metu visiems mero pavaduotojams nustatyta 300 litų per mėnesį riba.

„Atsitiko labai paprastai: naudodamasis internetu Lietuvoje nesuki sau galvos, išjungei internetą ar ne. Už 100 litų mėnesio mokestį juo galima naudotis neribotai. Gali kad ir miegoti su tuo kompiuteriu, bet užsienyje šis režimas negalioja. O aš iš įpročio per konferenciją pasitikrinau paštą ir kelias valandas interneto neišjungiau. Sugrįžusį į Vilnių mane pasivijo 5000 litų sąskaita. Apie ją sužinojusio mero akys pasidarė apvalios“, – sakė mero pavaduotojas.

Viršijęs interneto ar pokalbių mobiliuoju telefonu limitą savivaldybės darbuotojas arba politikas susidariusį perviršį privalo dengti iš asmeninių lėšų. Tad teko ir vicemerui raštu kreiptis į buhalteriją, kad ši iš jo algos išskaičiuotų dalį už mobilųjį internetą.

Tačiau kelių valandų sąskaitai padengti nepakako viso mėnesio G.Babravičiaus atlyginimo. Mat šiuo metu atskaičius mokesčius Vilniaus vicemeras per mėnesį uždirba per 4 tūkst. litų. Tad teko vicemerui prašyti, kad perviršis iš atlyginimo būtų išskaičiuojamas dalimis, per pusmetį, kas mėnesį nurėžiant nuo algos 500–600 litų.  

Temos: 1 Internetas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min