Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 30d. 17:31

Vilniaus viešbučių svečių įgeidžiai: skirtingi kambariai įsimylėjusiems ir pagalvių meniu

Pagalvėlės interjere
Fotolia nuotr. / Pagalvėlės interjere

Lietuvos Statistikos departamento duomenimis, pirmąjį 2013 metų pusmetį Vilniaus viešbučiuose ir svečių namuose buvo apsistoję beveik 371 tūkstantis užsienio svečių – tai 6,9 proc. daugiau nei praėjusiais metais tuo pačiu metu. Skaičiai rodo, kad Lietuvą pastaruoju metu atrado baltarusiai, rusai ir norvegai, deja italai, latviai ir estai nuo gintaro šalies nusigręžė.

Pasak „Moongarden Art Hotel“ direktorės Nataljos Kozlovos, Lietuvos kaimynus pamažu keičia Azijos tautų atstovai.

„Pagal mūsų viešbutyje apsistojančių klientų srautus matome, kad pastaruoju metu itin padaugėjo iš Rytų Europos atvykusių svečių, kuriems Vilnius patrauklus taip pat, kaip lietuviams Paryžius. Lietuvoje jie gauna pigesnių ir kokybiškesnių paslaugų bei prabangos prekių, kurių savo šalyje negali įsigyti dėl jų trūkumo ar kainos, tuo tarpu verslo reikalais iš Vakarų Europos atvykę turistai džiaugiasi gerai išvystyta infrastruktūra ir kokybiškomis paslaugomis, – sako Vilniaus Senamiestyje įsikūrusio viešbučio direktorė N. Kozlova. – Pastebėjome tendenciją, kad pas mus vis daugiau apsistoja japonų, kuriems patinka kompaktiškas, jaukus ir žalias pėsčiomis išvaikščiojamas Vilniaus senamiestis.“ 

Pasak N. Kozlovos, skirtingų tautų viešbučio svečių poreikiai bei reikalavimai skiriasi: pavyzdžiui JAV ir Australijos turistams svarbu, kad kambariai būtų erdvūs, komfortiški, slavams – kad viešbučio ir kambarių interjeras būtų išskirtinis, su daug puošybos detalių ir prabangiais baldais.

Prašo pagalvių meniu

Tuo tarpu japonai dažnai turi specifinių reikalavimų, būdingų Rytų  kultūrai. Pavyzdžiui, viešbutyje nakvojančios poros dažnai prašo apartamentų su dviem atskirais kambariais.

Pasitaiko ir svečių, kurie prašo pagalvių meniu, kad galėtų išsirinkti panašiausią į jų namie turimą.

Geriausiai Vilniaus turizmo galimybes yra įvertinę lenkai, prasčiausiai – prancūzai.

„Dirbant su kitos kultūros atstovais reikalingos geros etiketo ir istorijos žinios, nes niekada nežinai, koks mums, atrodo, menkniekis, mūsų svečiams gali pasirodyti siaubingu įžeidimu„,  – sako N. Kozlova.

„Restorane aptarnaudami viešbučio svečius žinome, kad ispanai ir italai dėl savo kultūrinių įpročių dažnai vėluoja, o štai japonams itin svarbi vakarienės serviravimo ir patarnavimo estetika. Kadangi jie kelia itin didelius reikalavimus maistui, dažnai grupelei japonų tenka pateikti net kelių rūšių skirtingų patiekalų, kad visų skoniams būtų įtikta“, – priduria ji.

Labiausiai patenkinti – lenkai

Atlikto tyrimo duomenimis, Lietuvą užsieniečiai vertina teigiamai, ypač gamtą, kultūrinį paveldą, žmonių draugiškumą ir paslaugumą, gidų ir viešbučių profesionalumą, bet negaili kritikos netinkamai viešųjų tualetų infrastruktūrai bei taksi paslaugoms iš oro uosto.

Geriausiai Vilniaus turizmo galimybes yra įvertinę lenkai, prasčiausiai – prancūzai.

Kaip skelbia Lietuvos Statistikos departamentas, 80,3 proc. visų į Vilniaus viešbučius ir svečių namus atvykusių svečių buvo užsieniečiai, kurių didžiausią dalį šiemet sudarė rusai – 16,2 proc., antroje vietoje buvo baltarusiai – 15,7 proc., trečioje – svečiai iš Lenkijos (13 proc.), ketvirtoje – vokiečiai 8,8 (proc.), penktoje – svečiai iš Jungtinės Karalystės (4,8 proc.). Per pirmąjį 2013 metų pusmetį daugiausiai svečių Vilniaus viešbučiuose ir svečių namuose buvo apsistoję gegužės mėnesį – 77 613, iš jų 15 proc. – kitų Lietuvos miestų bei vietovių gyventojai ir 85 proc. užsieniečių.

Šalys, iš kurių atvyko daugiausia svečių:

Rusija – 44 402 (15 proc. daugiau nei 2012-ųjų metų pirmąjį pusmetį);
Baltarusija – 42 937 (41 proc. daugiau);
Lenkija – 35 576 (9,5 proc. daugiau);
Vokietija – 24 085 (6,7 proc. mažiau);
Jungtinė Karalystė – 13 255 (23,3 proc. daugiau);
Latvija – 12 712 (10,3 proc. mažiau);
Norvegija – 9 747 (38,8 proc. daugiau);
JAV – 8 569 (2,4 proc. daugiau);
Estija – 7 348 (14,5 proc. mažiau);
Suomija – 6 626 (16 proc. mažiau);
Italija – 6 525 (27,8 proc. mažiau);
Prancūzija – 6 208 (16,9 proc. daugiau).

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

07:03
00:49
17:58

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min