Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 25d. 14:04

Vilniaus viešbutyje karantinuota G.Bardauskaitė: neapsigaukite – nėra taip blogai

Guoda Bardauskaitė
Guodos Bardauskaitės nuotr. / Guoda Bardauskaitė

Privalomai viename Vilniaus viešbučių karantinuota iš užsienio grįžusi menininkė Guoda Bardauskaitė tikina: sąlygos nėra tokios prastos, kaip vaizduojama žiniasklaidoje. Ji tikino nemananti, kad įsakymas dėl karantino tobulas, tačiau sako besidžiaugianti, „jog visiems buvo duota suprasti, kad juokauti nebegalima“.

G.Bardauskaitė feisbuke rašė naktį iš antradienio į trečiadienį nusileidusi Vilniaus oro uoste.

„Po daugiau kaip 20 valandų trukusio skrydžio beprecedenčiu maršrutu Balis – Vilnius, kurį, kaip paskutinį šansą sugrįžti namo, mums specialiai suorganizavo ambasada, likome maloniai nustebinti. Nors saviizoliaciją sugriežtinantis įsakymas buvo išleistas prieš pat mums įlipant į lėktuvą ir atrodė visiškai neįgyvendinamas, Vilniaus savivaldybė spėjo tam pasiruošti neįtikėtinai.

Dar lėktuve gavome užpildyt specialias formas. Mus pasitiko žmonės su skafandrais, iš lėktuvo (kad nesušaltume) išleidinėjo nedidelėmis grupelėmis, iškart davė dezinfekuotis rankas ir kiekvienam pamatavo temperatūrą (maloni priešingybė Indonezijai, kur oro uoste tiesiog duoda užpildyt lapelį sergu/nesergu!)“, – rašo ji.

G.Bardauskaitė tikina, kad nusileidus jauni kariai padalijo atspausdintą savivaldybės informaciją apie sugriežtintas karantino sąlygas ir reguliavo srautą, kad žmonės nesigrūstų vienoje vietoje.

„Malonios Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovės kiekvienam atskirai, žmogiškai paaiškino situaciją ir atsakė į klausimus tiek, kiek galėjo esamomis aplinkybėmis. Visi pareigūnai, nors dėl mūsų turėjo dirbti vidury nakties, buvo labai paslaugūs ir malonūs.

Galiausiai su rimta policijos palyda specialiu autobusu buvom nuvežti į šalia esantį viešbutį, kur dar netikėtai gavom po karišką sausą davinį ir, pagraužę šokolado bei riešutų, išvargę griuvom į lovą. Šįryt iš pat ryto į duris jau beldėsi pusryčiai, o mes kalbėjomės telefonu su savo rajono meru Rimantu Klipčiumi dėl saviizoliacijos galimybių arčiau namų“, – rašo G.Bardauskaitė.

Menininkė kreipėsi į kitus karantinuotus žmones.

„Jei galime pakentėti, pakentėkime kad apsaugotume save ir kitus. Neabejoju, kad šiandieną Delfis jau mirgės nuo priešingų reportažų, tad neapsigaukite – nėra taip blogai. Tiesa, aš nemanau, kad naujas įsakymas tobulas, ir, kaip ir kiti įstrigę viešbutyje, viliuosi, jog jam bus pritaikyta išimčių.

Kita vertus, stebėdama tautiečių elgesį, džiaugiuosi, jog visiems buvo duota suprasti, kad juokauti nebegalima. Jei negebame būti sąžiningi ir pilietiški, matyt, reikia griežtesnių taisyklių, o jei gebame, turime suvokti, jog viskas daroma dėl mūsų geriausiu šiam momentui įmanomu būdu“, – feisbuke rašo ji.

Įstatymo atšaukti neketina

Antradienį įsigaliojo reikalavimas priverstinai izoliuoti iš užsienio parvykusius asmenis. Tuo metu žiniasklaidoje pasirodė pranešimai apie prastas sąlygas viešbučiuose, nerimaujant, kad ilgai bendrose patalpose turintys praleisti atvykėliai gali vienas nuo kito užsikrėsti.

Trečiadienio naktį viename Vilniaus viešbutyje kilo muštynės, vienas žmogus sužalotas peiliu.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga trečiadienį pranešė neketinantis savo įsakymo, pagal kurį visiems, grįžusiems iš užsienio, privaloma keturiolika dienų gyventi priverstiniame karantine, atšaukti.

Jis pripažįsta, kad klaidų gal ir padaryta, bet dabar esą laikas susitelkti, nes kitaip situacija bus nevaldoma.

Visuomenės informavimo grupės vadovas, premjero patarėjas Giedrius Surplys trečiadienį nurodė, kad įsakymas gali būti keičiamas tik taip, kad žmonės be šeimų būtų apgyvendinami po vieną, kad jiems būtų teikiama pakankamai maisto ir užtikrinta apsauga.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

06:21
02:48:11
16:03

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min