Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus viešosios pirties likimas po galingo sprogimo – miglotas

Per sprogimą nukentėjęs Vilniaus viešosios pirties pastatas aptvarkytas.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Per sprogimą nukentėjęs Vilniaus viešosios pirties pastatas aptvarkytas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Sekmadienio naktį įvykęs sprogimas stipriai apgadino vienintelę Vilniuje viešąją pirtį Subačiaus gatvėje. Kol kas Vilniaus savivaldybė dar nepriėmė sprendimo, koks likimas lauks šios įstaigos, tačiau kai kurie politikai įsitikinę – šis įvykis atnaujins kalbas apie pirties privatizavimą.

Antradienį pirties pastatas buvo tik šiek tiek aptvarkytas, teritorija aptverta tvorele, kad po griuvėsius nesugalvotų landžioti pašaliniai asmenys. Nuolaužos, per sprogimą pabirusios net ant gatvės, jau surinktos, išdužę langai užkalti medinėmis plokštėmis.

Priežastis įvardins po tyrimo

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Pirtis nukentėjo itin smarkiai
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Pirtis nukentėjo itin smarkiai

Priežasčių, kodėl sekmadienio paryčiais įvyko sprogimas, Vilniaus policija kol kas nepateikia. Tebevyksta tyrimas, kurį atlieka Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto trečiasis policijos komisariatas.

„2012 m. rugsėjo 2 d. apie 5 val. Vilniuje, Subačiaus g., viešojoje pirtyje įvyko sprogimas, kurio metu sugriuvo dalis pastato ir žuvo viduje buvusi pirties darbuotoja J.M. (gimusi 1947 m.). Įtariama, kad sprogimas įvyko dėl vidaus dujų nuotėkio katilinėje“, – teigė Vilniaus apskrities VPK Viešųjų ryšių poskyrio vedėja Evelina Pagounis.

Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 176 str. 1 d. Atliekama įvykio vietos apžiūra, apklausiami liudininkai, skiriami tyrimai, atliekami kiti procesiniai veiksmai.

Vilniaus savivaldybė kol kas neturi atsakymo, ką toliau darys su pirtimi. „Šiuo metu esame pradėję svarstymus, ką reikėtų daryti su pirties pastatu. Ieškome ekonomiškiausio ir geriausio įmanomo sprendimo“, – tiek tepasakė savivaldybės Ekonomikos ir investicijų departamento direktorius Vytautas Grinius.

Privatizavimui priešinsis

Šiuo metu esame pradėję svarstymus, ką reikėtų daryti su pirties pastatu. Ieškome ekonomiškiausio ir geriausio įmanomo sprendimo, – sakė Vytautas Grinius.

Miesto tarybos Socialinių reikalų komiteto pirmininkas Juras Požėla įsitikinęs – įvykis vėl paskatins kalbas apie šios įstaigos privatizavimą. „Subačiaus gatvėje esanti pirtis nuolat atsidurdavo privatizavimo komisijos taikiklyje ir privatizavimo planuose, bet mums pavykdavo kažkaip ją išlaikyti miesto rankose, ypač turint omeny, kad tai yra viešoji paslauga. Dabar labai gaila dėl šitos įvykusios nelaimės, ypač dėl žuvusios moters. Bijau, kad kalbos dėl privatizavimo vėl prasidės, bet tai, mano manymu, būtų didelė klaida“, – 15min.lt sakė tarybos narys.

Socialinių reikalų komiteto pirmininkas teigė bandysiąs kolegoms taryboje įrodyti, kad pirtį būtina išlaikyti ir ją suremontavus vėl teikti paslaugas.

„Negalime teritorijos atiduoti komercinei paskirčiai ar naujų gyvenamųjų namų statyboms. Sutinku, kad ši pirtis nėra tokia pelninga, kaip norėtųsi miestui, kartais tenka ją subsidijuoti, bet galima pagalvoti ir išplėsti jos paslaugas. Patalpos ten yra gana didelės, gal galima socialinių paslaugų centrą aplinkiniams žmonėms įrengti. Šitas pastatas turi likti miesto rankose, o paslaugos teikiamos ir toliau“, – aiškino Vilniaus tarybos narys.

J.Požėlos teigimu, pirties paslaugos, tiekiamos šioje miesto pirtyje, nėra tokios, kaip sporto klubuose. „Nemažai žmonių mieste iki šiol gyvena be vandentiekio, neturi karšto vandens, todėl jiems prausimasis šioje pirtyje yra gyvybiškai būtinas“, – sakė politikas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min