Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus viršūnių susitikimas – naujo etapo Moldovai pradžia

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Moldovos ministru pirmininku Yuri Leanca.
Dž.Barysaitės nuotr. / Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Moldovos ministru pirmininku Yuri Leanca.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Moldovos ministru pirmininku Yuri Leanca. Susitikime aptartas pasirengimas lapkritį vyksiančiam Vilniaus viršūnių susitikimui ir Moldovos pažanga įgyvendinant reformas. Vilniaus viršūnių susitikime tikimasi parafuoti Asociacijos sutartį su Moldova.

„Vilniaus viršūnių susitikime bus žengtas rimtas žingsnis Moldovos integracijos į Europą kelyje. Moldova, ryžtingai žengdama Europos kryptimi, patiria išorinį spaudimą. Tačiau svarbu jam nepasiduoti ir toliau sparčiai įgyvendinti pradėtas reformas“, – sakė Prezidentė.

Derybos su Moldova dėl Asociacijos sutarties buvo pradėtos 2010 m. sausio mėnesį. Techninės derybos baigtos šių metų birželį. Tikimasi Asociacijos sutartį su Moldova pasirašyti 2014 metais.

Pasak šalies vadovės, siekiama pažangos ir vizų liberalizavimo su Moldova klausimais. Tikimasi, kad jau artimiausiu metu Moldova užbaigs antrąjį Vizų liberalizavimo veiksmų plano etapą ir ES Taryba galės pradėti svarstyti sprendimą dėl vizų režimo Moldovai panaikinimo. Šiuo metu laukiama paskutinių Moldovos ir Europos Komisijos ataskaitų dėl pasiektos pažangos.

Prezidentė ir Moldovos ministras pirmininkas taip pat kalbėjo apie abiejų šalių energetinės priklausomybės nuo Rusijos bendrovės „Gazprom“ mažinimą. Moldovoje rugpjūtį pradėtos Iasi-Ungheni dujotiekio statybos, kuris sujungs Moldovą su Rumunija, o kartu ir ES.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min