Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 14d. 17:20

Vilniečiai kviečiami tvarkyti pilių teritorijos

Gedimino pilis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Gedimino pilis

Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija pavasarį pasitinka talkomis – penktadienį ir šeštadienį visi vilniečiai kviečiami tvarkyti rezervatą, taip paminint ir Kultūros bei Tarptautinę paminklų ir paminklinių vietovių apsaugos dienas.

Balandžio 15-oji nuo 2007 m. Lietuvoje minima kaip atmintina Kultūros diena. Ja siekiama paskatinti saugoti visos žmonijos kultūrines vertybes. O balandžio 18-oji – Tarptautinė paminklų ir paminklinių vietovių apsaugos diena, kurią 1983 m. paskelbė Jungtinių tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO. Šią dieną visame pasaulyje stengiamasi atkreipti dėmesį į kultūrai reikšmingą paveldo vietovių būklę, skatinama aplankyti reikšmingus kultūrinius paminklus, išsaugoti jų autentiškumą bei pritaikyti visuomenės reikmėms.

Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato teritorija – istorinė ir kultūrinė vertybė, išskirtinė vietovė, su kuria daugelis sieja savo kartos istorijos bei kultūros puoselėjimo tradicijas. Tai labiausiai žinoma ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje Vilniaus senamiesčio dalis, garsinusi mūsų valstybę praeityje, o šiandien gausiausiai lankoma turistų.

Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija nuo 2005 metų kasmet balandžio mėnesį organizuoja Vilniaus pilių teritorijos tvarkymo talką, siekdama paskatinti visuomenės ir atsakingų institucijų bendradarbiavimą bei atgaivinti senąsias ir kurti naujas kultūros paveldo puoselėjimo tradicijas. Trečius metus ši talka įsilieja į švarinimosi akciją „Darom“. Į talkas kviečiami visi Vilniaus gyventojai ir svečiai, visuomeninės organizacijos, moksleiviai ir studentai, valstybinių ir privačių institucijų darbuotojai drauge tvarkyti Gedimino kalno papėdę, Vilnios pakrantes, Kalnų parką.

Talkininkai laukiami 2010 m. balandžio 15 ir 16 d. (penktadienį ir šeštadienį), 10 val., prie „Rotondos“, Barboros Radvilaitės g. 6A, Vilniuje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min