Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniečiams – kuklus Velykų renginių meniu

Šiemet vilniečiams teks pasitelkti fantaziją ir dažyti margučius bei šventę kurti patiems, savo namuose.
Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Šiemet vilniečiams teks pasitelkti fantaziją ir dažyti margučius bei šventę kurti patiems, savo namuose.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Sostinėje šiemet Velykos praeis gana tyliai ir kukliai ir, regis, niekas nesiims taisyti padėties. Atrodytų, net Kaune vyks pavasarinė mugė, įvairiausi žaidimai su margučiais, o Vilniaus gyventojai turės gana menką pasirinkimą, jei nutartų praleisti šventę ne namuose.

Eilę metų margučių piramidę su savo įmone Vilniuje statęs Algirdas Nomeika tvirtino, kad šiemet piramidė neiškils. „Šiemet niekam nieko nereikia – krizė“, - neslėpdamas kartėlio sakė verslininkas.

Šiemet niekam nieko nereikia – krizė, sakė A.Nomeika.

Geromis žiniomis pradžiuginti negalėjo ir „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) atstovai. „Rengiant kultūrinių renginių programą buvo planuotas ir specialus, Velykoms skirtas renginys Sereikiškių parke „Velykų savaitė“. Savaitės trukmės projekte ketinta organizuoti įvairius folkloro, edukacinius, meno renginius. Tačiau dar 2007 m., kai buvo pirmą kartą sumažintas „Vilnius – Europos kultūros sostine 2009“ kultūrinės programos biudžetas, šio projekto buvo nuspręsta atsisakyti“, - aiškino VEKS atstovas Albertas Barauskas.

Anksčiau Velykinius renginius rengusio Vilniaus etninės kultūros centro direktorė Milda Ričkutė taip pat sakė, kad šiemet jos vadovaujamas centras tokių renginių neorganizuos. „Gyvename iš patvirtintų projektų. Negavome lėšų tai ir neorganizuojame“, – sakė ji. M.Ričkutė guodė vilniečius sakydama, kad Velykos – šeimos šventė, tad ir margučius ridenti tądien geriau su šeima. „Su visa minia kiaušinius ridensime per Atvelykį Vilniaus mokytojų namuose“, – žadėjo Vilniaus etninės kultūros centro direktorė.

Jai pritarė ir Vilniaus mokytojų namų projektų vadovas Juozas Žitkauskas, iki pat Atvelykio kviesdamas užsukti į Mokytojų namus, kur Mažojoje salėje vyksta liaudies menininkės Laimos Garbulytės margučių ir „Urtės“ klubo skiautinių paroda. „Parodos metu L.Garbulytė kasdien nuo 11 iki 18 val. būna čia, vietoje margina kiaušinius ir gali šio meno pamokyti visus norinčius“, – sakė J.Žitkauskas.

Tiesa, vienoje vietoje balandžio 13-ąją, antrą Velykų dieną, margučiai visgi ridenami bus. Europos aikštėje 10-12 val. „Elfų teatras“ burs vilniečius į bene vienintelį sostinėje vyksiantį margučių ridenimo turnyrą, pavadintą „Bim-Bil-Dono“ vardu.

Velykų proga savo iniciatyva linksmybes organizuoja ir kai kurie prekybos centrai. Pavyzdžiui, „Panoramoje“ šiandien ir rytoj 12 val. galima pasidaryti margučius patiems, o nuo šeštadienio iki pirmadienio Velykų bobutė seks pasakas, vyks šokių pamokėlės.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Velykos
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min