Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniečiams – nemokamos bėgimo treniruotės su patyrusiu treneriu

 „Vilniaus maratonas“  2010
Alfredo Pliadžio/pliadisfoto.lt nuotr. / „Vilniaus maratonas“ 2010
Šaltinis: 15min
0
A A

Tarptautinio Vilniaus maratono organizatoriai kviečia visus bėgikus – pažengusius ir pradedančiuosius, burtis į bendraminčių grupę ir kartu treniruotis. Bėgikų susitikimams, kurie vyks pirmadieniais ir trečiadieniais 18 val. prie sostinės Vingio parko kavinės „Lakštingala“, vadovaus nusipelnęs Lietuvos treneris Povilas Rakštikas.

Patyręs 69-erių metų veteranas, daugkartinis įvairių distancijų (nuo 10 kilometrų iki maratono) savo amžiaus grupės rekordininkas, ne tik padės treniruotis, bet ir konsultuos bėgikus treniruočių metodikos, aprangos, avalynės, mitybos, psichologijos ir kitais klausimais.

„Žmonės, kurie nori pradėti bėgioti, daug informacijos gali rasti internete, paskaitę specialią literatūrą, tačiau daugeliui iš mūsų reikalinga gyva sistema, kuri įpareigotų siekti savo tikslo. Dėl šios priežasties sportuojant labai naudinga turėti bendraminčių, priklausyti kokiai nors grupei. Mano patirtis parodė, o aš reguliariai bėgioju jau daugiau kaip 50 metų, kad tokios grupės, kai žmonės treniruojasi kartu, labai pasiteisina“, – sakė P.Rakštikas.

Bendrų treniruočių tikslas – paskatinti bėgikus bendrauti tarpusavyje, sudominti bėgimu, sveiku gyvenimo būdu kuo didesnį ratą žmonių ir populiarinti bėgimą Lietuvoje. Jų metu bėgikai galės išsikelti sau tikslus ir bendrai jų siekti, pavyzdžiui, dalyvauti rugsėjo mėnesį vyksiančiame Vilniaus maratone ir įveikti pasirinktą distanciją – nuo trumpiausios (4 kilometrų) iki ilgiausios (maratono).

„Bendros treniruotės – tai ne tik bėgiojimas. Jų metu galima perteikti labai daug fiziologinių, psichologinių dalykų, apie kuriuos pradedantieji arba ir pažengusieji ne visada žino arba nesupranta. Gyvenime didžiausią džiaugsmą visiems teikia žaidimas, o šios treniruotės ir yra vienas iš žaidimo variantų. Tik reikia mokėti žaisti, nes jeigu į bėgimą imsi žiūrėti kaip į darbą, nebebus smagu“, – įsitikinęs treneris.  

Į bendras treniruotes gali drąsiai ateiti visi norintys vilniečiai – nesvarbu, kokio amžiaus ar fizinio pasiruošimo. Jose laukiami ir tie, kurie niekada gyvenime nebėgiojo, tačiau nori sustiprinti sveikatą, gerai jaustis, susirasti draugų arba jaučia, kad gyvenime trūksta iššūkių.

„Pastebėjau, kad į tokias treniruotes dažniausiai susirenka vyrai, o moterų beveik nėra. Nemanau, kad jos nenori sportuoti – tik gal kažko bijo ar drovisi. Galiu visus nuraminti – bijoti nėra ko, nes kiekvienas bėga pagal savo lygį, pasiruošimą. Bendros treniruotės tam ir skirtos, kad vienas kitam padėtume, patartume ir treniruotis būtų smagiau“, – kalbėjo P.Rakštikas.

Vilniaus maratono organizatoriai tikisi, kad bendros treniruotės pasiteisins ir šiemet atsiras dar daugiau bėgimo entuziastų, kurie rudenį ryšis stoti prie starto linijos. O tiems, kuriems varžybos nerūpi, tai bus gera proga susipažinti su naujais žmonėmis, gerai ir sveikai praleisti laiką sostinės žaliaisiais plaučiais vadinamame Vingio parke.

„Bėgimo treniruotės gerina gyvenimo kokybę. Tai yra buvimas gamtoje, bėgant gerėja fizinė ir psichinė sveikata. Ne paslaptis, kad ramus bėgimas yra tam tikra meditacijos, vidinės tylos, ramybės forma. Štai kodėl kurį laiką pabėgioję žmonės nebegali sustoti. Be to, bėgimas yra pati pigiausia sporto šaka. Reikia tik sportinės avalynės ir gali bėgti kur nori, visas parkas – tavo“, – ateiti į treniruotes agitavo treneris.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min