Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 6d. 13:27

Vilniečiams rūpi į 3 milijonus litų pažvelgti bent pro stiklą

Lietuvos banke
Luko Balandžio nuotr. / Lietuvos banke

Šeštadienį Lietuvos banke antrą kartą istorijoje surengta atvirų durų diena. Nors šiemet eilės prie banko durų Gedimino prospekte nenusidriekė, tačiau lankytojų trūkumu ir abejingumu Lietuvos banko darbuotojai skųstis taip pat negali.

Lietuvos banke vilniečiams siūloma pasižvalgyti po jo valdybos ir jos pirmininko Vito Vasiliausko kabinetus.

Tiesa, į V.Vasiliausko kėdę atsisėsti ir darbo stalo paliesti svečiams neleidžiama, nes jis, pasak banko darbuotojų, tik kiek patvarkytas, tačiau visi popieriai ir dokumentai nenukraustyti, o guli taip, kaip eilinę banko vadovo darbo dieną.
Pats banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, nusimetęs oficialų kostiumą, taip pat noriai dalijo autografus ir betarpiškai atsakinėjo į smalsuolių klausimus.

15min.lt V.Vasiliauskas teigė, kad žmonės daugiausia klausinėja apie bankus, apie ekonomiką, apie Lietuvos banko veiklą.

„Domisi, kaip mes investuojame pinigus. Klausia, kaip jiems elgtis su savo santaupomis. Džiugu, kad žmonės domisi ekonominiais dalykais. Manau, kad mikrovaldymas išlaidų ir pajamų planavimas yra maži, bet labai svarbūs dalykai, nes nuo to viskas ir prasideda“, – sakė V.Vasiliauskas.

Jo teigimu, šiemet, kai bankas jau antrą kartą įsileidžia lankytojus, jų mažiau nei pernai, tačiau netrūksta. 

Pats Lietuvos bankas šiemet lankytojams dalija daugiau suvenyrų: popierinių litų pavyzdžių, plakatų ir pernai itin didelio populiarumo sulaukusių sunaikintų pinigų.

Vidurdienį bankas lankytojus pavaišino tortu.

3 mln. litų – už stiklo

Banke šiemet eksponuojama paroda „Lito kelias 1922–2012“, tačiau daugiausia lankytojų, kaip ir pernai, dėmesio sulaukia už neperšaunamo stiklo sudėti grynieji. Šiemet už stiklo galima apžiūrėti tris milijonus litų. Tiek pinigų daugelis lietuvių gali nepamatyti per visą gyvenimą, todėl bent pro stiklą pasmalsauti panoro daugelis atvirų durų dienos lankytojų. Jie stebėjosi, kad 3 milijonai litų neužima tiek daug vietos, kaip jie įsivaizdavę.

„Užtektų lagamino“, – replikavo vienas atvirų durų dienos lankytojas, pro stiklą žvelgdamas į pinigų krūvą.
Vyrus taip pat domino Lietuvos banko eksponuojami realiai naudojami ir ginkluotų apsaugininkų saugomi šarvuočiai, skirti pinigams gabenti.

„Kiek degalų ryja, kokį greitį gali pasiekti?“ – tokius techninius klausimus banko darbuotojams uždavinėjo banko svečiai.

Devyniasdešimtojo lito gimtadienio proga atvirų durų dieną šeštadienį paskelbęs Lietuvos bankas lankytojų laukia iki 16 val. Visą dieną banko ekspozicija bus atvira kiekvienam pageidaujančiam (asmens dokumentų nereikia), o banko darbuotojai atsakys į bet kokius užduodamus klausimus.

Atvirų durų diena skirta Lietuvos banko gimtadieniui paminėti: bankas pradėjo veikti 1922 m. spalio 2 dieną, kai į apyvartą buvo išleistas litas.

1990 m. kovo 1 dieną įkurtas Lietuvos bankas tęsia prieškaryje veikusio Lietuvos valstybės centrinio banko tradicijas. Šiemet spalio 1 d. sukanka 19 metų, kai sukurta Nepriklausomybę atgavusios Lietuvos nacionalinė pinigų sistema, ir talonai tapo laikinuoju piniginiu vienetu. Lietuvos istorinio pavadinimo pinigai litai į apyvartą išleisti 1993 m. birželio 25 dieną.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min