Į 15min kreipėsi vilnietė Jūratė, kuri gyvendama Justiniškėse mėgsta netoliese esančius Buivydiškių tvenkinius. Moters teigimu, tik tas vaizdas šalia šių vandens telkinių vis mažiau džiugina.
Vadina svarbia rekreacine erdve
„Buivydiškių tvenkiniai ir parkas daugelį metų buvo svarbi rekreacinė erdvė Justiniškių, Buivydiškių bei kitų aplinkinių rajonų gyventojams. Čia žmonės vaikščiodavo, ilsėdavosi, maudydavosi, buvo gausu vandens paukščių – gulbių, ančių, kitų rūšių paukščių. Ši teritorija yra ir istoriškai vertinga, nes susijusi su Buivydiškių dvaro parku.
Tai yra viena iš nedaugelio vietų vakarinėje Vilniaus dalyje, kur galėjai bent trumpam pamiršti, kad esi didmiestyje.
Tačiau pastaraisiais metais ši vieta akivaizdžiai keičiasi. Tvenkiniai seklėja. Vis daugiau jų paviršiaus užkloja vandens augalai. Atviro vandens lieka mažiau. Paukščių, kurių anksčiau čia buvo gausu, šiandien matau vis rečiau. Gulbės, antys ir kiti vandens paukščiai, regis, pamažu traukiasi iš šios teritorijos“, – pasakoja Jūratė.
Ji atkreipė dėmesį ir į tai, kad aplink vyksta intensyvios statybos. Tad teritorijose aplink tvenkinius atsirado grunto sampilų, išvažinėtų vietų, pakrantėse mėtosi padangos ir kitos atliekos.
„Kyla klausimų, kas atsakingas už esamą blogėjančią Buivydiškių tvenkinių teritorijos situaciją bei kas jų laukia vėliau.

