Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 25d. 15:01

Vilniečių šeima liko be darželio: mūsų vaikas gimė 11 dienų per vėlai

Vilniuje – naujas vaikų darželis
Sauliaus Žiūros nuotr. / Vaikų darželis

Laikai, kai Vilniuje masiškai trūko vietų darželiuose, lyg ir praėjo, tačiau toli gražu ne visi tėvai gali džiaugtis gavę vietą valstybinėje ikimokyklinėje įstaigoje. Kai kurioms šeimoms tenka susitaikyti su situacija, kai vos kelios dienos nulemia sprendimą palikti vaiką be vietos darželyje, kadangi jo gimtadienis – jau peržengus Naujuosius metus. Savivaldybė pataria atidžiau sekti priėmimo taisykles.

Turėjo prioritetų, bet liko be vietos

Vilnietė Vaida M. (pavardė redakcijai žinoma) 15min pasakojo susidūrusi, kaip sakė, su įdomia situacija dėl priėmimo į Vilniaus darželius, kuri nulėmė, kad jos jaunesnioji atžala liko be vietos.

„Įsigaliojo naujos higienos normos darželiams, pagal kurias mažesniems negu dvejų metų vaikams turi būti įrengtos patalpos su daugiau klozetų, mažesniais praustuvais ir pan. Sovietmečiu statyti darželiai neatitinka šių normų, todėl nuo šiemet, siekiant nedaryti investicijų ir nenaujinti patalpų, į darželius priima tik 2018 metų gimimo vaikus. Mano vaikas gimęs 2019 m. sausio 11 d., sesė eina į darželį, šalia gyvename savo būste, turime nemažai prioritetų, pagal sistemą, kurioje matomos vietos eilėje, visada buvome 12, bet darželio negavome“, – skundėsi moteris.

Mano vaikas gimęs 2019 m. sausio 11 d., sesė eina į darželį, šalia gyvename savo būste, turime nemažai prioritetų, pagal sistemą visada buvome 12, bet darželio negavome.

Jos teigimu, tai gerokai apsunkino šeimos gyvenimą. Vaida ketino grįžti į darbą, darbdavys jos laukia, buvo susitarta dėl datos, kadangi šeima buvo tikra – vietą darželyje, turėdami tiek prioritetų, jie tikrai gaus. Tačiau nutiko kitaip.

„Tokia situacija verčia mane imti trečius metus neapmokamų vaiko priežiūros atostogų, bet kas man kompensuos nuostolius? Informacijos apie tokius darželių priėmimo tvarkos pakeitimus nėra. Ką daryti? Visa tai varo į neviltį, nes vyro algos neužteks šeimai ir būsime skurstanti šeima, privataus darželio negalime sau leisti“, – skundėsi Vaida.

Priminė sekti tvarką

Alina Kovalevskaja, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos vyriausioji patarėja švietimo klausimais, tvirtina, kad jokių pokyčių higienos normose nebuvo, tad nepatekimo priežastis yra kita.

Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigose lopšelio grupės formuojamos 1,5–3 m. ir 2–3 m. amžiaus vaikams, atsižvelgiant į eilėje laukiančių vaikų skaičių.

„Vaikų skaičius ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse nustatomas vadovaujantis Lietuvos higienos normos (HN 75:2016 „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programų vykdymo bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“) reikalavimais. Vaikų ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo grupės formuojamos iš to paties arba skirtingo amžiaus vaikų, užtikrinant vaiko dienos ir ugdymo režimo fiziologinius ir amžiaus ypatumus bei šioje higienos normoje nustatytas vaiko ugdymo sąlygas. Šioje higienos normoje nurodytos tualeto-prausyklos įrengimo sąlygos nėra pasikeitusios.

Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigose lopšelio grupės formuojamos 1,5–3 m. ir 2–3 m. amžiaus vaikams, atsižvelgiant į eilėje laukiančių vaikų skaičių. Jeigu pasirinktoje įstaigoje nėra grupės 1,5–3 m. amžiaus vaikui, tėvai, pagal Vaikų priėmimo į Vilniaus miesto savivaldybės švietimo įstaigų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes organizavimo tvarkos aprašą, turi galimybę nuo balandžio 1 iki 10 dienos pasitikrinti, ar yra pasirinktose įstaigose formuojamos prašyme nurodytos grupės. Nesant tokiai grupei, tėvai gali keisti prašymą ir pasirinkti pageidaujamo amžiaus grupę kitoje įstaigoje“, – teigė A.Kovalevskaja.

Tvarką sekė, bet liko be nieko

Vis dėlto Vaida sako, kad jų situacija nėra tokia, kad šeima būtų pamiršusi ar nežinojusi, kad privalo pasitikrinti savo vietą priėmimo tvarkoje.

„Balandžio 24 d. rodė tokią poziciją (pridedu nuotrauką), teikėme prašymą tik į vieną darželį.

Informacija dėl darželio
Informacija dėl darželio

Pakartotinai teikiant prašymą į antrą turą, pastebėjau, kad neduoda pasirinkti keleto darželių, kurie yra šalia, paskambinus į savivaldybės Švietimo skyrių, paaiškino, kad jie tokio amžiaus vaikų nepriima (pridedu nuotrauką su daugiau pozicijų).

Informacija dėl priėmimo į darželius
Informacija dėl priėmimo į darželius

Kadangi mūsų dukra lanko darželį, su jo atstovais pasikalbėjusi sužinojau, kad jei darželis priims jaunesnius kaip 2 metų vaikus, negaus higienos paso. Pasikalbėjus su aplinkui gyvenančiomis mamomis, turinčiomis tokio amžiaus vaikų, išgirdau, kad jos taip pat susidūrė su šia bėda, todėl leis vaikus į privatų darželį. Ar nėra specialiai sudarytos tokios sąlygos, kad tėvai būtų priversti ieškoti alternatyvų valstybiniam darželiui?“ – kalbėjo Vaida.

A.Kovalevskaja tikina, kad Vilniaus miesto savivaldybė intensyviai plečia ikimokyklinio ugdymo įstaigų tinklą siekdama, kad visi norintys gautų darželį. O tiems, kurie vis dėlto negauna vietos valstybinėje įstaigoje ir lankys nevalstybines, skiria 100 eurų kompensaciją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

00:57
01:32
15:28

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min