TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniečius švarinimosi akcija telkia apsikuopti

N.Marčėnaitė, šiemet akcijoje „Darom‘10“ dalyvausianti tik kaip koncerto vedėja, įsitikinusi, kad svarbiausia, jog būtų tvarkinga galvoje – tada ir žemė bus tvarkinga.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vienas akcijos pradininkų L.Gerikas (k.) kartu su aktyviaisiais „Darom“ štabo atstovais kviečia vilniečius nelikti abejingus miesto švarai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šį šeštadienį akcija „Darom“ kviečia vilniečius sutvarkyti savo miestą. Meteorologų duomenimis, tądien padangę turėtų puošti saulė, tad „Darom“ organizatoriai tikisi sutelkti rekordinį skaičių bendraminčių.

Ketvirtadienį dalyvauti švarinimosi akcijoje jau buvo užsiregistravę daugiau kaip 13 tūkst. žmonių. Atrodytų, Lietuvos mastu skaičius nedidelis, tačiau „Darom‘10“ rengėjai tikino, jog toks rodiklis normalus. „Ankstesnių dvejų metų praktika rodo, kad internete užsiregistruoja tik apie vieną ketvirtadalį visų ateinančių. Praėjusiais metais, įvairiais duomenimis, „Darom“ dalyvavo nuo 50 iki 70 tūkst. Lietuvos gyventojų. Šiemet jų bus tikrai ne mažiau“, – optimizmu tryško vienas iš „Darom“ akcijos organizatorių bei pradininkų Laurynas Gerikas. Anot jo, kaip oficialūs akcijos dalyviai užregistruojami visi, atėję tvarkytis ar atnešę surinktas šiukšles į oficialiuosius jų susitikimo taškus, tačiau sveikintinas bet koks tvarkymasis. „Tegu tvarkosi, kad ir savo kieme. Svarbu tikslas“, – kalbėjo organizatorius.

L.Geriko teigimu, Vilniuje gera situacija ne tik dėl aktyvių akcijos dalyvių, bet ir dėl geranoriškų padangų ir stambiagabaričių atliekų surinkėjų: „Vilniuje viskas vyksta pavyzdingai, kur kas didesnė problema – mažesniuose miesteliuose ar kaimuose.“ Akcijos rengėjai akcentavo, kad svarbus ne tik šiukšlių rinkimas, bet ir galimybė ugdyti miestiečių bendruomeniškumą, atsakomybę už švarią aplinką.

Jei žmogus dalyvauja akcijoje, savo rankomis renka šiukšles, kitą kartą prieš mesdamas atlieką bet kur jis susimąstys.„Žinoma, geriau būtų ne kartą per metus tvarkytis, o tiesiog, kad apskritai visi neterštų aplinkos. „Darom“ padeda tai suprasti – jei žmogus dalyvauja akcijoje, savo rankomis renka šiukšles, kitą kartą prieš mesdamas atlieką bet kur jis susimąstys“, – tvirtino L.Gerikas. Anot jo, tik per asmeninį dalyvavimą galima tikėtis švaresnės visuomenės. Todėl vilniečiai raginami ateiti šeimomis – nuo mažens įkvėpti vaikus gyventi tvarkingai.

Organizatoriai ketina aprūpinti akcijos dalyvius atliekų maišais, tačiau būtų džiugu, jei atėjusieji atsineštų savo pirštines, jei turi – darbo įrankius, grėblius ir pan. Visas akcijos metu surinktas ir į akcijos rengėjų paskelbtus taškus suneštas šiukšles ketinama išvežti tą pačią dieną. Kitose vietose paliktų šiukšlių išvežimas bus organizuotas per savaitę Vilniaus savivaldybės lėšomis.

Savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Arūnas Visockas pripažino, kad po akcijos kasmet tai vienur tai kitur atsiranda sąvartynų. „Būna, kad suverčia bet kur. Sutvarkysime tokias vietas ir išvešime šiukšles. Konkrečiai tam skirtos pinigų sumos nesame numatę – viskas priklausys nuo atliekų kiekio“, – sakė A.Visockas, kuris su savivaldybės Komunalinio ūkio departamento kolegomis švarins Vingio parką.

Svarbiausia – švari galva

Rytojaus „Darom“ akciją vainikuos nemokamas koncertas prie prekybos ir pramogų centro „Ozas“. Viena iš koncerto vedėjų Nomeda Marčėnaitė tikino aplinkos nepamirštanti tvarkyti kasmet, tačiau šiemet fiziškai dalyvauti akcijoje ji nespėsianti. „Vesiu renginį. Turint tik dvi rankas, dalyvauti švarinimosi akcijoje ryte nepavyks. Bet žinau, kaip tai svarbu. Gyvenu gamtoje, o ten ypač gerai matosi netvarka“, – tikino TV laidų vedėja. Ji pabrėžė, kad svarbiausia, jog būtų tvarkinga galvoje – tada ir žemė bus tvarkinga. „Kai kambary atrandu šiukšlyną, vaikams liepiu apsikuopti. Vis primenu jiems – jei nebūtų šiukšlyno, nereikėtų ir tvarkyti“, – kalbėjo N.Marčėnaitė.

Kaip rūšiuoti akcijos metu

Organizatoriai akcijos dalyvius prašo šeštadienį renkant šiukšles atskirti antrines žaliavas: stiklinius butelius ir stiklainius, plastikinius butelius ir maišelius bei visų rūšių skardines dėti į mėlynos spalvos maišus, kurie turi būti sudėti atskirai nuo juodos spalvos maišų su kitomis šiukšlėmis. Į atskiras krūvas turėtų būti kraunamos ir elektronikos atliekos, juodasis ir spalvotasis metalo laužas bei aplinkai kenksmingos atliekos: akumuliatoriai, amortizatoriai, degalų, oro, tepalo filtrai.

Daugiau informacijos apie talkininkų susitikimo vietas Vilniaus seniūnijose gali rasti čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min