Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 6d. 11:32 , Atnaujinta: 2021 liepos 6d. 14:46

Tikėtina, kad kritulių kiekis Vilniuje – katastrofinis, dangus prakiuro Kaune

Antradienį sostinėje gausiai lijo, žaibavo, kai kur liūtis apsėmė gatves. Sudėtingiausia padėtis susidarė Geležinio Vilko gatvėje ir jos tunelyje, kur vandenį savivaldybės įmonės „Grinda“ avarinės tarnybos darbuotojai šalino su keturiais siurbliais. Palyti Vilniuje dar gali ir po pietų, vakare giedrinsis, lietaus debesys nuslinko link Kauno.

Jūsų mieste iškrito daug lietaus, o gatvės – nepravažiuojamos? Nuotraukas ar vaizdo įrašus siųskite el. paštu 15min@15min.lt.

Įmanoma, kad antradienį sostinėje iškrito katastrofinis lietaus kiekis, skelbia hidrometeorologai.

Meteo.lt paskelbtais preliminariais duomenimis, Vilniuje jau beveik iškrito katastrofinis lietaus kiekis. Daugiau tikslesnės informacijos bus pateikta vėliau šiandien arba rytoj“, – rašoma feisbuko paskyroje „Orai ir klimatas Lietuvoje“.

Meteo.lt paskelbtais preliminariais duomenimis, Vilniuje jau beveik iškrito katastrofinis lietaus kiekis.

Čia taip pat teigiama, kad nauji agresyvūs debesys artėja Kauno link: „Artimiausiu metu čia smarkiai lis ir griaudės.“

Gyventojai feisbuke jau dalijasi Kaune pliaupiančio lietaus vaizdais.

Smarkiai gali lyti ir kitur Lietuvoje.

„Žinia panaši ir kitoms vietovėms Lietuvoje – debesys pritvinkę drėgmės ir juda lėtai, dažnai lyg traukiniai (praėjus vienam užeina kitas). Dėl to dar ne vienoje vietovėje šiandien lis smarkiai ar labai smarkiai“, – teigia hidrometeorologai.

Ragino pranešti apie nepravažiuojamus ruožus

Antradienį Vilniuje kai kur pradėjo lyti anksti ryte, kai kur apie 10 val., kritulių buvo ir naktį.

„Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedroje esanti meteorologijos stotis užfiksavo, kad šiąnakt sostinėje iškritusių kritulių kiekio suma pasiekė 4,06 mm ir toliau auga“, – feisbuko paskyroje skelbė įmonė „Grinda“.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Liūtis Vilniuje
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Liūtis Vilniuje

Pradėjus lyti, „Grindos“ avarinės tarnybos ekipažai išvažiavo į miestą ir ėmėsi šalinti intensyvaus lietaus padarinius.

Dėl liūties padarinių į „Grindą“ kreipėsi daugiau kaip 300 žmonių, o skambučiai esą ir toliau netyla.

„Šiuo metu ekipažai dirba visame mieste: šluojama važiuojamoji kelio dalis, šalinami išvirtę medžiai, valomi trapai, tvarkomos išplovos ir nuošliaužos.

Liūtis vietomis išjudino ir kelio bei šaligatvio dangas. Gaunama daug pranešimų ir apie užlietus kiemus, rūsius“, – feisbuko paskyroje skelbia „Grinda“.

Gyventojai, pamatę nuošliaužą ar išvirtusį medį, raginami skambinti trumpuoju numeriu 1355 ir apie tai pranešti.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento budėtojas BNS teigė, kad ir ugniagesiams gelbėtojams teko vykti į iškvietimus dėl liūties, traukti automobilius iš vandens.

Daugiausia pagalbos prašymų sulaukta Vilniuje, tiksli statistika bus žinoma trečiadienį.

„Grinda“ anksčiau informavo, kad problematiškiausia situacija dėl lietaus sostinėje susidarė G.Vilko gatvėje ir jos tunelyje:

„4 siurbliai dirba visu pajėgumu, tačiau nespėja susitvarkyti su milžinišku vandens kiekiu.“

Vandens čia – iki kelių, dirbo ir ugniagesiai gelbėtojai.

Vandens srautai sutekėjo į Geležinio Vilko gatvę

Lietus, pasak „Grindos“ atstovo, labiausiai smogė šiauriniams miesto rajonams – Šeškinei, Pašilaičiams, Fabijoniškėms, Jeruzalei, Baltupiams.

Problema ta, kad lietaus nuotekos iš šių rajonų teka vieninteliu kolektoriumi Geležinio Vilko gatve.

„Problema ta, kad lietaus nuotekos iš šių rajonų teka vieninteliu kolektoriumi Geležinio Vilko gatve. Ten sutekėjo didžiuliai lietaus srautai ir kai kuriuose vietose gana talpaus kolektoriaus pajėgumų nebeužteko“, – naujienų agentūrai BNS aiškino „Grindos“ Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vadovas Egidijus Steponavičius.

Anot jo, Geležinio Vilko gatvė buvo apsemta dviejose vietose.

Po Konstitucijos prospektu žiedu buvo įstrigęs vienas automobilis, eismas nukreiptas žiedo viršumi.

E.Steponavičius teigė, kad vairuotojai turėtų būti atsargūs važiuodami Geležinio Vilko gatve, nes ja dar teka gana didelis vandens srautas, tikino, kad dėl lietaus eismas vienu metu buvo pristabdytas Neries gatvėje.

„Silpnėjant lietui situacija mieste turėtų susireguliuoti“, – sakė „Grindos“ atstovas.

Jis teigė, kad Geležinio Vilko gatvėje rekonstravus lietaus nuotekų sistemą, tokių problemų turėtų nebekilti.

Kai kur – apsunkintas pravažiavimas

Įmonė „Susisiekimo paslaugos“ skelbė, kad įsismarkavus liūčiai buvo apsemtos Ateities ir Dūkštų g., keitėsi viešojo transporto judėjimas:

  • Ateities g. į Santariškių pusę: 2G, 34, 55, 57, 69, 75, 76 ir 87 maršrutų autobusai važiuoja Baltupio, Kalvarijų, Mokslininkų g.
  • Dūkštų g.: 43, 75 maršrutų autobusai važiuoja Ozo, Buivydiškių g.

Skelbta, kad kai kurios gatvės nepravažiuojamos.

„Dėl nepravažiuojančių automobilių sustojęs eismas G.Vilko g. ties įvaža į Edukologijos žiedą (nuo Ukmergės g. pusės). Apsunkintas pravažiavimas ir po žiedu link tunelio. Taip pat nuo Vingio parko ties tuneliu.

Apsunkintas pravažiavimas G.Vilko g. ties Ozo g. viaduku abejomis kryptimis, Kareivių g., G.Vilko g. po Giraitės žiedu“, – feisbuke rašė „Susisiekimo paslaugos“.

Jau iškrito stichinis lietaus kiekis

Hidrometeorologai pranešė, kad sostinėje iškritęs kritulių kiekis pasiekė stichinį lygį.

„Valstybės dieną Vilnius pasitinka ežerais gatvėse. Apie 6–7 val. ryto prasidėjęs lietus nesiliauja iki šiol, ir žemesnės vietos tampa sunkiai pravažiuojamos.

Iki šiandien 9 val. ryto Vokėje esanti stotis užfiksavo 45 mm. lietaus, tačiau dabar jau 11 val. ir stichinis lietaus kiekis (daugiau nei 50 mm) jau yra iškritęs.

Per artimiausias valandas smarkus lietus nesitrauks“, – rašyta feisbuko paskyroje „Orai ir klimatas Lietuvoje“.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, apie 13 val. Trakų Vokėje buvo iškritę net 79,7 mm kritulių, Vilniaus centre, Čiurlionio gatvėje esančioje VU meteorologinėje stotelėje, – apie 41 mm.

Kai per 12 val. ar trumpesnį laikotarpį iškrenta 50–80 mm kritulių laikoma, kad lietus – stichinis, nuo 80 mm, – kad katastrofinis.

Vakare turėtų giedrintis

Vilniuje, pasak Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptiko Vytauto Sakalausko, skirtingose vietose prilijo nevienodai, kažkiek turėtų palyti ir po pietų.

„Didysis lietus po truputį jau baigsis, bet po pietų, po vidurdienio, antroje dienos pusėje, vėl turėtų formuotis trumpi lietūs, bet jau neturėtų būti labai stiprūs“, – 15min komentavo sinoptikas.

Vakarop turėtų giedrintis.

„Vakare židiniai išnyks, net antroje dienos pusėje jau saulutė turėtų kažkiek pasirodyti, vakare giedrinsis. Jeigu palis kur nors rytiniuose ar pietiniuose rajonuose, tai tik iki vidurnakčio“, – kalbėjo V.Sakalauskas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

01:27:07
01:32
01:48

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min