Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilnių papuoš 10 grafiti katinų (nuotraukos)

Mašinų kvartalas
Organizatorių nuotr. / Mašinų kvartalas
Šaltinis: 15min
0
A A

Jau kitą savaitę Vilniuje, „Ogmios prekybos mieste“ (OPM), vienas po kito atsiras dešimt originalių grafiti piešinių, vaizduojančių katinus. Pasak grafiti renginių organizatorių, tai pirmas projektas Vilniuje, kai grafiti skiriamos ne tvoros ar pagalbiniai pastatai, o veikiančių prekybos pastatų fasadai.

Gatvės meno darbai, kuriems skirtos sienos įvairiuose OPM kvartaluose, buvo atrinkti konkurso būdu. Po tris skirtingų charakterių katinus papuoš Šeimos aikštę bei Interjero alėją, du Mašinų kvartalą, po vieną Apdailos kiemo ir išparduotuvių centro „Parkas Outlet“ sienas.

Piešti ketinama pradėti pirmadienį ir priklausomai nuo oro sąlygų baigti iki penktadienio. Dešimt piešinių atliks 5 komandos arba individualūs piešėjai iš Vilniaus ir Kauno. Vyriausiam šiame projekte dalyvaujančiam grafiti piešėjui – 35 metai. Net keturis piešinius atliks grafitininkas, pasivadinęs slapyvardžiu B1t.

Pasak vieno iš projekto organizatorių Tomo Akstino, atrinkti piešėjai yra nuolatiniai Lietuvoje bei užsienyje vykstančių grafiti renginių dalyviai.

Vienoje interneto svetainėje vykusiame balsavime savo nuomonę dėl piešinių išreiškė daugiau nei pustrečio tūkstančio unikalių lankytojų. Konkurso nugalėtojus lėmė ne tik internautų, bet ir komisijos, sudarytos iš OPM atstovų bei grafiti renginių organizatorių, nuomonė.

Iš viso konkursui Lietuvos grafiti piešėjai pateikė 36 darbus – daugiausia, net 13-a, buvo skirti Interjero alėjai. Šiam konkursui pateikiami eskizai turėjo atitikti dvi sąlygas – būti nespalvoti ir  vaizduoti katiną. Pasak OPM pardavimo direktoriaus Lino Ladausko, katinas pasirinktas todėl, kad yra miesto simbolis nuo Romos laikų.

Pasak konkurso organizatoriaus Julijaus Gurevičiaus, šis projektas padės parodyti visuomenei, kad kokybiškas grafiti yra menas, kuriantis atmosferą ir traukiantis miestiečių bei turistų dėmesį, todėl piešėjams svarbu, kad jų darbas derėtų su aplinka, ją pagyvintų ir sudomintų praeivius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Katė
Parašykite atsiliepimą apie 15min