Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 9d. 16:16

Vilnių veržiasi valdyti „tvarkiečiai“ ir lenkai (papildyta 17.35 val.)

V.Tomaševskis su savo komanda vakar dalyvavo šv. mišiose Aušros Vartų koplyčioje ir teigė nepamiršęs pažado pastatyti naują šventovę Vilniuje – Jėzaus Gailestingumo Sanktuariumą.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / V.Tomaševskis pasirašė memoriandą dėl bendro Vilniaus valdančiosios daugumos kūrimo su R.Paksu.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicijos „Valdemaro Tomaševskio blokas“ vadovas V.Tomaševskis ir partijos „Tvarka ir teisinugmas“ pirmininkas Rolandas Paksas pasirašė memorandumą, kuriuo deklaravo ketinimus dirbti kartu formuojant Vilniaus miesto savivaldybės valdymo ir valdžios institucijas. Meru ketinama siūlyti „tvarkietį“ Almantą Petkų. Šių politinių jėgų junginys turės 16 Vilniaus tarybos narių mandatų.

Du europarlamentarai trečiadienį pasirašydami memorandumą sudėliojo pagrindinius darbus, kuriuos žada nuveikti valdydami Vilnių. Politikai nusiteikę skirti daugiau dėmesio socialinei politikai, palankesnių sąlygų sudarymui verslui, sparčiau vykdyti žemės grąžinimą teisėtiems savininkams. Nepamirštas ir Gailestingojo Jėzaus Sanktuariumo Vilniuje įkūrimas.

Paklaustas, kodėl kandidatu pasirinktas „tvarkiečių“ atstovas, V.Tomaševskis tikino, kad svarbių postų Vilniaus savivaldybėje yra ne vienas – tai ir vicemerai, administracijos direktorius, tarybos sekretorius. Tad postų turėtų pakakti visiems.

„Mes kviečiame visus prisidėti. Kol kas su niekuo daugiau konkrečiai neesame susitarę, bet partijų nėra daug. O laiko turime nemažai, gal net per daug tas pusantro mėnesio. Juk tam tikra įtampa bus iki pat pirmojo tarybos posėdžio“, – sakė V.Tomaševskis. Pirmasis posėdis turėtų įvykti balandžio vidury.

Tam tikra įtampa bus iki pat pirmojo tarybos posėdžio, – sakė V.Tomaševskis.Apie kitus postus V.Tomaševskis sakė dar nesikalbėjęs su partneriais, nes dar nėra tiksliai žinoma, kiek ir kokių politinių jėgų atstovų Vilniaus valdyme dalyvaus. „Dauguma gali turėti 36, 32, 29 ar 26 narius. Mes jau turime 16 balsų, o tai yra labai daug. Mes siūlome A.Petkų, kuris jau yra dirbęs meru, turi patirtį. Dėl kitų postų tarsimės. Pagrindinius programinius punktus įrašėme. Tai jau nemažas žingsnis iki koalicijos“, – aiškino V.Tomaševskis.

Pagal tai, kokios dar partijos ar koalicijos prisijungs prie valdančiosios koalicijos, bus sprendžiama, ar A.Petkus bus vienintelis kandidatas. „Gali būti ir daugiau kandidatų į mero postą. Bet mūsų, 16 būsimųjų tarybos narių, kandidatas yra būtent šitas. Tai svarbus žingsnis, mes jau pradėjome vienyti partijas ir tada ateina kitas etapas, kiti politikai turi pagalvoti ir apsvarstyti“, – teigė V.Tomaševskis.

 „Tvarkiečiai“ nori tik savo mero 

R.Paksas, paklaustas, ar „tvarkiečiai“ yra pasiruošę užleisti mero kėdę kitai frakcijai, kuri prisijungs prie jų sudaryto bloko, tai atmetė. „Memorandume įrašyta konkreti pavardė, tai rimta paraiška turėti šį postą“, – sakė R.Paksas.

Šarūno Mažeikos/BFL nuotr./FB-SM95043
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr./FB-SM95043

 Dėl galimų partnerių valdančioje daugumoje R.Paksas sakė išankstinių nuostatų neturįs – dirbti „tvarkiečiai“ pasiryžę su visais, kurie pritars jų partijos programinėms nuostatoms. Kada tiksliai Vilnius turės naująją valdančiąją daugumą, kuri valdys sostinę pasibaigus dabartinės tarybos kadencijai, „Tvarkos ir teisingumo“ partijos vadovas spėlioti nepanoro. „Iš patirties žinau, kad nebus lengva sudaryti valdančiąją koaliciją“, – tikino Vilniaus mero pareigas taip pat ėjęs R.Paksas.

 Pripažindamas, kad 16 vietų, kurias turi „tvarkiečių“ ir V.Tomaševskio blokas, nepakanka valdyti miestą, R.Paksas akcentavo, jog tai vis dėlto esą daugiau, negu turi bet kuri kita rinkimuose Vilniaus tarybos narių mandatus iškovojusi partija.

 Laimės kantriausieji

 Dabartinis Vilniaus meras Raimundas Alekna teigė, kad derybos, konsultacijos po rinkimų yra procesas, kuris turi savo dėsningumų. „Praėjo 10 dienų po rinkimų, o kiek jau visko nutiko, bet reikia nepamiršti, kad pirmas posėdis, kuriame bus renkamas meras, įvyks tik dar po mėnesio. Reikia žiūrėti visiškai ramiai į vykstančius procesus, nes jie dar ne kartą keisis, koalicijos bus performuojamos, atsiras naujų iniciatyvų. Sėkmė lydės tuos, kurie turi daugiausia kantrybės. Kantrybė yra stipriųjų savybė, todėl aš į visa tai labai ramiai žiūriu“, – sakė R.Alekna.

Anot mero, koalicija susiformuos natūraliai, bet tam reikia laiko. Galimybę dirbti kartu su šiuo bloku R.Alekna teigė matantis, tačiau savo pozicijos nekeičia – Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai (TS–LKD) sieks išlaikyti Vilniaus vadovo postą.

 A.Zuoko šalininkai pozicijų nekeičia

 Kartu su Artūro Zuoko ir Vilniaus koalicija į Vilniaus tarybą patekęs Seimo narys Žilvinas Šilgalis sakė šį pasirašytą memorandumą vertinantis ramiai, kadangi derybos priklauso ir nuo taktikos, tad panašių susitarimų gali būti ir daugiau. „Memorandumas yra ne koalicijos sutartis, tad jis nėra toks reikšmingas. Net ir susitarę dirbti kartu, jie turės tik 16 narių. Tad kas formuos valdančiąją daugumą, kaip ji atrodys šiandien tikrai sunku pasakyti“, – svarstė Ž.Šilgalis.

Galimybės prisijungti prie šio bloko ir dirbti kartu A.Zuoko ir Vilniaus koalicija, anot Ž.Šilgalio, kol kas nesvarstė. „Mes turime pirminius apsitarimus su galimais koalicijos partneriais – Darbo ir Socialdemokratų partijomis, kvietėme ir „tvarkiečius“ prisijungti. Kol kas pozicijų nekeičiame – esame pasiruošę kalbėtis su visais“, – teigė Ž.Šilgalis.

Vilniaus miesto taryboje yra 51 vieta. Daugiausia mandatų – 12 – laimėjo A.Zuoko ir Vilniečių koalicija, 11 – V.Tomaševskio blokas, 10 – TS–LKD, 8 Darbo partija, po 5 socialdemokratai ir tvarkiečiai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min