Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2008 09 11, 07:42

Vilniui – laisvas universitetas

Ketvirtadienį sostinėje duris atvers dar vienas universitetas. Tiesa, jis visai nepanašus į tikras aukštąsias mokyklas.
Pirmosios „paskaitos“ vyks Užupyje esančioje meno galerijoje „Galera“.
Pirmosios „paskaitos“ vyks Užupyje esančioje meno galerijoje „Galera“. / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.
Temos: 1 Universitetas

Laisvasis universitetas (LU) – taip pavadinta neformali bendruomeninė iniciatyva, siekianti suburti pavienius žmones ir grupes savarankiškam mokymuisi. Naujajame „Universitete“ jie bus skatinami savanoriškai dalintis žiniomis bei patirtimi, kurti alternatyvas įprastam švietimo modeliui.

Pirmosios Laisvojo universiteto paskaitos įvyks jau šiandien 18.00 valandą alternatyvaus meno galerijoje „Galera“, Užupio g. 2. Į pirmuosius užsiėmimus pakviesti du dėstytojai. Apie radikaliojo meno istoriją ir dabartį pasakos menininkas iš Alytaus Redas Diržys. Jis yra žinomas dėl socialinių akcijų, performansų, socialiai angažuotų meninių praktikų. R.Diržys yra vienas kontraversiškiausiai vertinamų Lietuvos menininkų. Šiuo metu jis aktyviai organizuoja meno streiko iniciatyvas, nukreiptas prieš „rimtosios kultūros“ struktūras, bei kuria jų pritaikymo praktikoje technologijas.

Antrasis šiandienos dėstytojas bus architektas Justas Ingelevičius. Jis pristatys atvirųjų technologijų idėją ir dalysis naudojimosi atvirojo kodo programomis patirtimi.

Mokytis ir tobulėti universitete gali visi norintys. Kaip skelbia Laisvojo universiteto iniciatoriai, aukštojo švietimo reformos universiteto nepalietė, todėl mokslas čia nemokamas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min