Dabar populiaru
Publikuota: 2010 liepos 14d. 11:13

Vilniui pereiti prie biokuro padės investuotojai

Anot A.Keserausko, rasti investuotoją yra sudėtingiau, negu pratęsti sutartį su dabartiniu šilumos ūkio nuomininku.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Anot A.Keserausko, rasti investuotoją yra sudėtingiau, negu pratęsti sutartį su dabartiniu šilumos ūkio nuomininku.

Vilniaus miesto savivaldybė pasiryžusi ieškoti būdų, kaip pereiti prie biokuro ir gaminant šilumą ir karštą vandenį Vilnius miestui daugiausia naudoti jį, o ne brangias rusiškas dujas. Apie tokį pasiryžimą vėl prabilo Vilniaus meras Vilius Navickas, po to, kai miesto taryba prieš kelias savaites nepritarė pasiūlymui dar 20 metų pratęsti sutartį su Prancūzijos kompanija „Dalkia“. Tai buvo pateikiama kaip vienintelė išeitis Vilniui pereiti prie biokuro ir sumažinti priklausomybę nuo rusiškų dujų bei įgyvendinti naujus Europos Sąjungos aplinkosaugos reikalavimus.

Anot Vilniaus mero Viliaus Navicko, šilumos kaina gali mažėti tik tuomet, kai pereisime prie biokuro. Kaip pavyzdį meras pateikia Skandinavijos šalis, kur biokuras jau ne vienerius metus yra pagrindinė kuro rūšis gaminant šilumą ir karštą vandenį: „Tokią kainą, kokia yra šiuo metu Skandinavijoje – 16–17 centrų už kilovatvalandę, galime turėti tik tuomet, jeigu deginsime ne vien vis brangstančias dujas, bet ir biokurą. To ir ketiname siekti.“ Dabar vilniečiai moka 23 centus už kilovatvalandę.

Vilniaus šilumos tinklų direktorius Arūnas Keserauskas teigė, kad netrukus prasidės konsultacijos dėl galimo investuotojo, o po kelių savaičių jau gali būti paskelbtas ir konkursas investuotojams. „Tai sudėtingesnis kelias, negu anksčiau siūlytas sutarties pratęsimas. Tačiau geriau imtis to, negu nedaryti nieko ir kažko laukti. Tikimės, kad per porą savaičių paskelbsime konkursą, tuomet per tris mėnesius lauksime pasiūlymų iš galimų investuotojų“, – sakė A.Keserauskas.

Anot A.Keserausko, planuojama, kad konsultantų paslaugos kainuos ne brangiau negu 100 tūkst. Lt. „Konsultuosimės su teisininkais, nes mums reikalinga pagalba pasirengiant konkursui. Konsultantus rinksimės derybų būdu ir tai bus tokia kompanija, kuri turi panašaus darbo patirties“, – sakė A.Keserauskas.

Į klausimą, kaip bus suderintos investuotojo ir dabartinio nuomininko funkcijos, meras atsakė, kad dabar ieškoma ne įmonės operatoriaus, o tik investuotojo, kuris galėtų finansuoti darbus. „2016 metais mes arba mokėsime milijonines baudas už taršą, arba turėsime iki to laiko įrengti filtrus, arba deginti biokurą. Todėl turime investuoti, kad galėtume paskui mokėti mažiau“, – sakė meras. „Turime „Dalkios“ skaičiavimus, kurie buvo pateikti svarstant galimybę pratęsti šilumos ūkio nuomos sutartį, kad tam reikėtų 700 mln. Lt. Be to, bandysime pasinaudoti ir ES parama“, – apie tai, kokių investicijų gali prireikti kalbėjo A.Keserauskas.

Jeigu konkursas įvyks dar šiemet, A.Keserausko teigimu, darbus bus galima įvykdyti per trejus–ketverius metus. Kas galėtų dalyvauti konkurse, kol kas nespėliojama. Neatmetama, kad tai galėtų būti ir ta pati dabar Vilniaus šilumos ūkį besinuomojanti prancūzų bendrovė „Dalkia“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min