2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2020 03 03

Vilniuje 3 val. nakties skambėjo varpai: žmonės išsigando, kad rusai puola arba popiežius mirė

Miegas iš pirmadienio į antradienį daliai vilniečių nebuvo ramus. Sostinės centre gyvenančius žmones 3 valandą nakties pažadino varpų gausmas, sklidęs iš Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios varpinės. Varpai pažadino ir pačius brolius dominikonus, jie ramina, kad tokiu būdu tikrai neskelbta apie pavojų – tai tebuvo techninis gedimas.
Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios karilionas
Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios karilionas / Viktorijos Savickos nuotr.

„Sugadino miegą net labai, galvojom, puola rusai, – antradienio rytą juokėsi sostinės centre gyvenantis vyras, pasakodamas 15min apie praėjusią naktį. – Tikrai išsigandom, kadangi bažnyčia po langais, garsas gana didelis, galvojome, gal koks kunigas mirė arba tokiu būdu informuoja apie kažkokį pavojų. Šiaip kaip kokiam siaubo filme atrodė – lauke tamsu, nė vienos mašinos, o varpai kala.“

Paklaustas, kaip ilgai tas varpų gausmas buvo girdimas, vilnietis spėjo, kad prabudęs dar jų klausė apie 5–10 minučių.

Varpus girdėjo ir daugiau vilniečių, kuriems visiems kilo tas pats klausimas: ar taip bandoma paskelbti apie kokį nors pavojų?

Viktorijos Savickos nuotr./Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios karilionas
Viktorijos Savickos nuotr./Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios karilionas

Broliai dominikonai, gyvenantys vienuolyne šalia šios bažnyčios, ramina: jokio pavojaus nebūta, tai tik techninis gedimas.

„Pirminiais mūsų duomenimis, kiek žiūrėjome, tai greičiausia dėl elektros svyravimų ir įtampos šuolio buvo pažeistas varpinės kompiuteris ir jis nusigrybavo. Šiuo metu parašėme užklausą gamintojams, Nyderlandų įmonė, laukiame iš jų atsakymo, paaiškinimo, kad jie parodytų, kur galėjo būti bėda, ar teisingai ją sprendžiame, tada žiūrėsime toliau“, – paskambinus į bažnyčios varpinę sakė vienas iš brolių.

Mes labai atsiprašome kaimynų, kurie negalėjo miegoti ir kuriuos išgąsdinome.

Jis prisipažino, kad broliai irgi buvo prižadinti varpų: „Kol atbėgome, bandėme išjungti, bet kompiuteris buvo tikrai pažeistas, rodė kažkokius neaiškius ženklus. Mes labai atsiprašome kaimynų, kurie negalėjo miegoti ir kuriuos išgąsdinome. Mums tikrai labai nemalonu, bet technologijos pavedė.“

Dominikonai sako jau irgi išgirdę pažįstamų kaimynų svarstymų, kokios pirmos mintys jiems šovė galvon pabudus nuo varpų gausmo. Esą ieškota žinių apie Vilniaus gaisrą ar popiežiaus mirtį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min