Dabar populiaru
Publikuota: 2015 lapkričio 11d. 11:19

Vilniuje – 8 metrų aukščio degančių dujų stulpas

Ugnies stulpas Miškinių gatvėje matomas iš tolo
Įvykio liudininko Pauliaus nuotr. / Ugnies stulpas Miškinių gatvėje matomas iš tolo

Įvykiai sostinės Miškinių gatvėje sukėlė vilniečių nerimą. Savo ruožtu „Lietuvos dujų“ atstovai ramina, kad vykdomi planiniai kontroliuojami renovacijos darbai.

„Vilniuje, Miškinių gatvėje – dujų nuotėkis, kelias valandas stovi 8 metrų ugnies stulpas. Lazdynėliuose esančioje gatvėje vyksta įdomus reiškinys – jau porą valandų stovi 8 metrų aukščio ugnies stulpas. Priežastys kol kas nežinomos, galbūt dujotiekio nelaimė“, – su nerimu rašo tai užfiksavęs įvykio liudininkas Paulius.

Tačiau dujininkai ramina – jokio pavojaus nėra, saugiai atliekami infrastruktūros renovacijos darbai.

Dujų tiekimo ir skirstymo bendrovės „Lietuvos dujos“ atstovė spaudai Laura Šebekienė 15min.lt informavo, kad Lazdynėliuose keičiama dujotiekio sklendė. Tai – didžiulio masto darbas, nes vien keičiama detalė sveria apie 3,5 tonos.

„Lietuvos dujų“ atstovė pasakojo, kad norint sklendę pakeisti, rekonstruojamoje dujotiekio dalyje reikia išleisti slėgį. Saugiausias ir paprasčiausias būdas tai padaryti – uždaryti dujų tiekimą, o iš dalies vamzdynų išleisti dujas. Kad jos nenuodytų atmosferos, dujos tyčia padegamos.

Dujų degimą lydi gana garsus šnypštimas. Kuo toliau, toliau garsas darosi silpnesnis, mažėja ir ugnies stulpas. Šį trečiadienį dujų likučio deginimo procesas Lazdynėliuose prasidėjo apie 9 val. Procesas trunka keletą valandų. „Iš anksto įspėjome maždaug 100 savo klientų, kurie įsikūrę Levandų, Bijūnų kvartaluose, Šiltnamių gatvėje, kad jie laikinai neturės gamtinių dujų“, – minėjo L.Šebekienė.

Darbus numatoma atlikti per vieną dieną.

Prieš keletą savaičių panaši situacija jau buvo sukėlusi vilniečių nerimą ir susidomėjimą, kai labai panaši dujotiekio rekonstrukcijos operacija buvo atlikta dėl Vakarinio aplinkkelio tiesimo darbų.

VIDEO: 25 feet high fire pole accident

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

05:03
01:30
02:50

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min