Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje atidaroma ekologinė fotoparoda „Už pasaulį be atominių monstrų“

Plakatas Užupyje
Organizatorių nuotr. / Plakatas Užupyje
Šaltinis: 15min
0
A A

Spalio mėnesį Vilniuje rengiama visa virtinė ekologinių renginių, kuriais siekiama atkreipti Lietuvos gyventojų dėmesį į grėsmes, kylančias dėl planuojamos naujų atominių elektrinių (AE) statybos Lietuvoje, Baltarusijoje ir Rusijos Kaliningrado srityje.

Rugsėjo 29 d. Vilniuje, Odminių skvere, uždegtomis žvakutėmis buvo paminėtas avarijų atominėse elektrinėse aukų atminimas. Spalio 6 d. Užupio gatvė pasidabino spalvingu ekologiniu transparantu „Už pasaulį be atominių monstrų“. Spalio 11 d. Užupio kavinėje buvo surengtas vilniečių susitikimas su ekologinių akcijų organizatore, Baltarusijos ekologė, IAIT Humanitarinių ir ekologinių technologijų instituto direktoriaus pavaduotoja Marina Bogdanovič. Spalio pabaigoje Rotušės aikštėje bus surengtas teatralizuotas performansas „Branduolinė siena“.

Spalio 18 d., pirmadienį, 15 val. „Fluxus ministerijos“ vestibiulyje bus atidaryta bendra Baltarusijos fotografo Dmitrijaus Bruško ir Lietuvos fotografo Alio Balbieriaus ekologinių fotodarbų paroda. Abu fotografai eksponuos po 10 ekologinės ir antibranduolinės tematikos fotografijų. Paroda veiks iki lapkričio 8 d.

Parodos atidaryme dalyvaus Baltarusijos ekologė Marina Bogdanovič, fotografas A.Balbierius, bardas Domantas Razauskas ir „slam“ poezijos atlikėjas Mesijus Kudirka. Viešnia iš Baltarusijos papasakos apie Astravo AE statybos eigą ir jos keliamas grėsmes Lietuvos žmonėms. A.Balbierius paskaitys savo kūrybos ir prisimins fotografijas, kuriose užfiksuotos 1988–1998 m. Lietuvoje vykusios ekologinės akcijos. Bardas D.Razauskas ir „slemeris“ M.Kudirka atliks keletą dainuojamosios ir „slam“ poezijos kompozicijų. Bus rodomi dokumentinė vaizdo medžiaga iš „Černobylio kelio“ akcijų ir antibranduolinių piketų Lietuvoje.

Tą pačią spalio 18–ąją, 17 val., „Fluxus ministerijos“ vestibiulyje rengiama Rusijos ekologinės organizacijos „Ekogynyba“ pirmininko Vladimiro Sliviako paskaita „5 didžiausi branduolinės energetikos mitai“. Lektorius apžvelgs mūsų visuomenėje labiausiai paplitusius mitus, kuriuos įskiepija galinga atominės pramonės propagandos mašina: ar atominė energija tikrai pati pigiausia, kiek reikia laiko nukenksminti radioaktyvias atliekas, ar branduoliniai reaktoriai iš tiesų saugūs?

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min