Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje brangs vanduo?

Specialistai teigia, kad gerti vandenį iš čiaupo – nepavojinga.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Miesto valdžia neatmeta, kad netrukus gali tekti branginti šaltą vandenį Vilniuje
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinį kainų ir energetikos kontrolės komisija patikrinusi „Vilniaus vandenų“ laukiamus finansinius rodiklius konstatavo, kad vandens ir nuotiekų kaina mieste neperžiūrėta 3 metus, dėl to įmonė dirba nuostolingai, jos veikla neefektyvi.

Specialistų teigimu, „Vilniaus vandenys“ nesilaiko įstatymo nustatytos vandens tinklų priežiūros tvarkos, neparengti plėtros planai, laiku nevykdoma vandens skaitiklių patikra.

„Iš pateiktų duomenų matome, kad Jūsų kontroliuojama vandens tiekimo įmonė dirba nuostolingai (pažeidžiamas sąnaudų padengimo principas)“, – rašoma komisijos rašte savivaldybei. Minima nuostata numato, kad vandens paslaugų tiekimas turėtų padengti įmonės eksploatavimo išlaidas.

Toks yra Merfio dėsnis – valdžios apratas gerais laikais linkęs plėstis, nors darbo nedaugėja, – sakė Romas Adomavičius.Šiuo metu vandens kainą nustato miesto taryba, prieš tai tiekėjams ją suderinus su Kainų ir energetikos komisija.

„Išvadas mes gavome, tačiau visų pirma reikia ieškoti resursų įmonės viduje, o tik tada perskaičiuoti vandens kainą“ – tikino vicemeras Romas Adomavičius.

Pasak pašnekovo, neatmestina, kad įmonėje bus mažinami etatai, naikinami kai kurie nefektyviai dirbantys skyriai. „Toks yra Merfio dėsnis – valdžios apratas gerais laikais linkęs plėstis, nors darbo nedaugėja. Įmonėje įkurta daug tarnybų ir skyrių, kuriuos galbūt galima pertvarkyti“, – sakė R.Adomavičius.

Įmonės veiklą miesto valdžia ketina peržiūrėti per artimiausias 2–3 savaites. „Galiu garantuoti, kad per tą laiką vanduo tikrai nebrangs“ – teigė R.Adomavičius.

Vilniuje – pigiausia

Šiuo metu sostinės gyvenotojai už šalto vandens kubinį metra moka 4,12 lito. Pasak „Vilniaus vandenų“ vadovų, ši kaina yra viena mažiausių, jei ne mažiausia Lietuvoje.

„Dabar galiojanti kaina buvo patvirtinta dar 2001-aisiais. Iki šiol ją skaičiuojant nėra pastovaus dydžio už tinklų priežiūrą ir panašiai“, – dėstė bendrovės generalinis direktorius Bronius Miežutavičius.

Anot jo, taip pat neteisinga manyti, kad įmonė dirba nuostolingai. „2008-aisiais metais gavome 200 tūkst. pelno. Įmonė nuolat atlieka ir yra suplanavusi dideles investicijas. Turime nemažai pasiūlymų kaip veiklą optimizuoti, o jei bus nutarta kelti kainas –  tai jau bus ne mūsų kompetencijos sprendimas“, – sakė B.Miežutavičius.

„Vilniaus vandenų“ vadovo teigimu, konkrečių sprendimų dėl įmonės restruktūrizavimo ir galimo kainos pakeitimo galima tikėtis po kelių mėnesių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min