Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 18d. 10:00

Vilniuje bus diskutuojama apie Baltijos regiono energetikos ateitį po referendumo dėl Visagino atominės elektrinės

Visagino atominė elektrinė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Visagino atominė elektrinė

Pirmą kartą po Lietuvoje įvykusio referendumo dėl Visagino atominės elektrinės (VAE) Vilniuje apie Baltijos regiono energetikos ateitį susirinks diskutuoti energetikos ekspertai, šios srities bendrovių atstovai bei diplomatai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Šveicarijos, Japonijosir kitų šalių.

Renginyje bus aptariama energetikos rinkos padėtis ir perspektyvos, skirtingų sprendimų dėl VAE galimybės bei poveikis regionui. Dalyvius pasveikins 5 diplomatinių atstovybių Lietuvoje vadovai.

Tradicinės ir atsinaujinančios energijos forumas „Energetikos rinka šiandien, jos perspektyvos Lietuvoje ir Baltijos šalyse“ vyks spalio 24 d. Vilniuje.Konferencijoje pranešimus be kitų dalyvių skaitys bendrovės „Hitachi“ atstovas Takao Kurihara, naujausią informaciją apie VAE projekto statusą suteiks Rimantas Vaitkus, UAB „Visagino atominė elektrinė“ vadovas.

„Po įvykusio referendumo dėl VAE į Lietuvos energetikos ateitį tenka pažvelgti naujame kontekste. Be to, tai ne tik Lietuvai, bet ir visam Baltijos regionui aktualus klausimas, kuris turės ilgalaikės strateginės reikšmės tiek ekonomikai, tiek politikai.

Todėl pakvietėme forume savo mintimis, nuomonėmis pasidalinti specialistus ir diplomatus iš svarbiausių šalių partnerių“, – apie renginio idėją pasakoja Robertas Juodka, renginį inicijavusių tarptautinės advokatų kontoros VARUL vadovaujantis partneris ir Estijos prekybos rūmų Lietuvoje pirmininkas.

Konferencijos dalyviai diskutuos ne tik apie atominę energetiką, tačiau ir kitas aktualias temas: energetines jungtis, elektros energijos rinkos pokyčius, atsinaujinančių energijos šaltinių perspektyvas Baltijos regione.

Šiomis temomis pranešimus pristatys „Eesti Energia“ grupės, Lenkijos elektros tinklų, „Elektrum Lietuva“ (buvusi „Latvenergo Prekyba“), „Nord Pool Spot“, Šveicarijos energetikos bendrovės ALPIQ ir kitų įmonių atstovai.

Konferencijos dalyvius pasveikins 5 diplomatinių atstovybių Lietuvoje vadovai: Estijos ambasadorius Toomas Kukk, Latvijos ambasadorius Martinš Virsis, Lenkijos ambasadorius Janusz Skolimowski, Japonijos ambasadorė Kazuko Shiraishi bei Šveicarijos generalinis garbės konsulas Bruno Kaspar.

Forumą organizuoja Estijos prekybos rūmai ir advokatų kontora VARUL. Konferencijos partneriai – Šveicarijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai Lietuvoje, šios šalies energetikos bendrovė ALPIQ, Latvijos ir Estijos ambasados bei Šveicarijos generalinis konsulatas Vilniuje. Renginio rėmėjas – energetikos bendrovė „Enefit“.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min