2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2020 08 26

Vilniuje bus įkurtas kompleksinių paslaugų centras neįgaliems vaikams ir jų šeimos nariams

Vilniaus miesto taryba šiandien pritarė naujojo kompleksinių paslaugų centro negalią turintiems vaikams ir jų šeimų nariams „Čiauškutė“ įkūrimui. 270 vietų centre, kuris įsikurs Lakštingalų g. 9, planuojama teikti ankstyvąją reabilitaciją, kai raidos sutrikimai dar tik įtariami, taip pat dienos socialinės globos paslaugas, čia veiks įtraukusis darželis, metodinis centras, pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.
Vilniuje bus įkurtas kompleksinių paslaugų centras neįgaliems vaikams ir jų šeimos nariams
Vilniuje bus įkurtas kompleksinių paslaugų centras neįgaliems vaikams ir jų šeimos nariams / Sauliaus Žiūros nuotr.

„Negalią turintiems vaikams siekiame kuo anksčiau suteikti būtinas kompleksines paslaugas. Iki šiol specialistams dažnai tekdavo koreguoti netinkamai susiformavusius elgesio modelius, kai vaikui jau būdavo sukakę 4–5 metai. Tai tampa didžiuliu trukdžiu integruojantis į ugdymo įstaigas, bandant pritaikyti turimus įgūdžius savarankiškame gyvenime. Todėl labai sveikinu Tarybą priėmus šį sprendimą, kuris, tikiu, pakeis daugelio vaikų ir jų tėvų gyvenimą – centrui pradėjus veiklą, dar daugiau vaikų galės gauti profesionalią pagalbą“, – sakė mero pavaduotojas Vytautas Mitalas.

Centre bus ugdomi socialiniai įgūdžiai, teikiama intensyvi palaikymo, krizių įveikimo pagalba, taip pat dienos ir trumpalaikės socialinės globos, laikino atokvėpio, psichosocialinės pagalbos, ankstyvosios socialinės reabilitacijos paslaugos. Su vaikais dirbs kineziterapeutai, ergoterapeutai, logopedai, psichologai, reabilitologai. Bus dailės ir žaidimų terapijos, judesio korekcija. Specializuotos pagalbos paslaugos bus teikiamos ir šeimos nariams – tai psichologinės ir individualios socialinės konsultacijos, individualios ar grupinės terapijos, mokymai apie raidos sutrikimus, tėvystės įgūdžių formavimo grupės. Taip norima gerinti ne tik vaikų fizinę ir emocinę sveikatą, bet ir skirti dėmesio visai šeimai kaip visumai.

„Galime tik pasidžiaugti, kad Vilnius plėtoja paslaugas žmonėms, turintiems negalią, šį kartą – patiems mažiausiems. Kai šeimoje gimsta kitoks vaikelis, tėvus ištinka šokas, paskui neigimas, jiems trūksta informacijos, jie nežino, kur pasiduoti. Vėliau tėvai ieško pagalbos ir beldžiasi pas įvairius specialistus. Taip prarandamas laikas, o juk labai svarbu su sutrikusios raidos vaikais pradėti dirbti kuo anksčiau, nes kuo anksčiau diagnozuojami raidos sutrikimai ir pradedamos teikti kokybiškos paslaugos, tuo didesnė tikimybė, kad bus išvengta neįgalumo. Naujasis centras turėtų padėti būtent tokioms šeimoms, atsakyti į visus tėvų klausimus ir suteikti visą reikalingą pagalbą“, – kalbėjo Vilniaus miesto tarybos narė, Neįgaliųjų reikalų komisijos pirmininko pavaduotoja Monika Ošmianskienė.

Siekiant, kad vaikams ir jų tėvams centre būtų patogu, bus rekonstruotos Lakštingalų g. 9 patalpos. Jose bus įrengiamos grupės, miegamieji, sanitarinės, persirengimo ir bendrosios patalpos, sporto salės. Taip pat bus specialistų kabinetai, virtuvė, metodinių konsultacijų patalpos, multisensorinis kambarys, posėdžių salė. Numatoma pastatyti ir priestatą baseinams, kur vyks kineziterapijos ir judesio korekcijos užsiėmimai.

Paslaugas būsimajame centre teiks Savivaldybės įsteigta įstaiga Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namai-pagalbos centras „Šeimos slėnis“. Centras turi ilgametę patirtį teikiant paslaugas kūdikiams ir vaikams, turintiems negalią. Visi įstaigą lankantys vaikai turi įvairių raidos sutrikimų ar kitokią negalią (autizmo spektro, Dauno sindromą, įvairiapusių raidos sutrikimų, judėjimo negalią ir kt.).

„Šeimos slėnyje“ su vaikais ir jų šeimomis dirba kvalifikuota patyrusių specialistų komanda: kineziterapeutas, ergoterapeutas, masažuotojas, specialusis pedagogas, logopedas, psichologas, užimtumo specialistas, muzikos vadovas. Taikomos naujausios metodikos: „Numicon", „Tomatis", „Attention autism" ir kt. Įstaiga, remdamasi užsienio šalių patirtimi ir šiuolaikiniais inovatyviais metodais, toliau plės savo veiklą ir naujajame centre teikdama kompleksinę pagalbą šeimai.

Kompleksinių paslaugų centrui negalią turintiems vaikams ir jų šeimų nariams „Čiauškutė“ įsteigti numatyta skirti 5,8 mln. eurų, iš jų 2021 m. – 1,6 mln. eurų, 2022 m. – 4,2 mln. eurų.

Vilniuje auga daugiau kaip 2,2 tūkst. vaikų, turinčių sunkų, vidutinį ar lengvą neįgalumą, iš jų vos 137 gauna dienos socialinės globos paslaugas. Šiuo metu dienos socialinės globos paslaugų laukė 38 vaikai, o laukimo laikotarpis užtrunka iki 2,5–3 metų.

Centras veiklą, planuojama, pradės 2022 metų rudenį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min