Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje galvojama ieškoti daugiau vietų ūkininkų turgeliams

Ūkininkų turgeliai itin išpopuliarėjo, todėl galvojama plėsti jų tinklą.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Ūkininkų turgeliai itin išpopuliarėjo, todėl galvojama plėsti jų tinklą.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Mobilieji ūkininkų turgeliai Vilniuje vis labiau populiarėja. Jų organizavimu užsiimantis žemės ūkio kooperatyvas „Lietuviško ūkio kokybė“ sostinėje ieško daugiau vietų tokiems turgeliams. Miesto vadovai teigia, kad lietuviškai produkcijai vietos turėtų atsirasti ir Kalvarijų turgavietėje, tačiau pirmiausia ją reikia rekonstruoti.

Šešias dienas per savaitę penkiose Vilniaus vietose renkasi lietuviškos produkcijos augintojai bei pardavėjai ir pirkėjai. Ūkininkų turgeliai itin išpopuliarėjo, tad neatmetama galimybė paieškoti jiems vietos ir kituose Vilniaus rajonuose.

Reikėtų lietuviškos produkcijos zonų

Vilniaus vadovai kaip alternatyvą siūlo ūkininkams svarstyti galimybę savo produkciją pardavinėti Kalvarijų turgavietėje, kurią po rekonstrukcijos ketinama išplėsti. Tačiau žemės ūkio kooperatyvo „Lietuviško ūkio kokybė“ direktorius Mindaugas Maciulevičius teigia, kad į vieną krūvą suplakti ir lietuvišką, ir atvežtinę produkciją nėra gerai, nes taip klaidinamas vartotojas. „Patogiausia būtų, jeigu atsirastų atskira erdvė turgavietėje, kurioje būtų prekiaujama tik lietuviška ūkininkų produkcija“, – teigė vienas iš ūkininkų turgelių Vilniuje sumanytojų.

Jam pritarė Žemės ūkio rūmų prezidiumo narys Jeronimas Kraujelis, teigdamas, kad dabartinė Kalvarijų turgavietė nepatogi nei ūkininkams, nei pirkėjams. Anot jo, dabar ūkininkai tikrai nesiveržia prekiauti šitoje turgavietėje, mieliau renkasi kitas vietas. „Mes nesame nusiteikę prieš laisvą rinką, prekių judėjimą iš kitų šalių, tačiau manome, kad vartotojui turi būti sudarytos sąlygos, kad jis galėtų atskirti, kurie pomidorai ar braškės išauginti Lietuvoje, o kas atkeliavo iš Lenkijos ar Ispanijos. Todėl pritarčiau minčiai, kad didesnėse turgavietėse turi būti atskiros zonos, kuriose aiškiai nurodoma, kurios šalies produkcija prekiaujama“, – sakė J.Kraujelis.

Mintis apie turgavietės skirstymą į atskiras zonas ir tikslų nurodymą, kam kuri zona skirta, Vilniaus vadovams pasirodė priimtina. „Tokios zonos, kuriose savo užauginta produkcija galėtų prekiauti ūkininkai, tikrai galėtų atsirasti Kalvarijų turgavietės renovacijos projekte. Įtrauksime šį pasiūlymą, kai kitą trečiadienį Vilniaus miesto taryba balsuos dėl Kalvarijų turgavietės nuomos konkurso“, – sakė mero patarėjas, kuruojantis Kalvarijų turgavietės nuomos konkursą, Kęstutis Binkauskas.

Atlikta gyventojų apklausa parodė, kad bent kartą per savaitę Kalvarijų turgavietėje lankosi apie ketvirtadalis apklaustųjų ir daugiausia tai vyresnio amžiaus žmonės, pensininkai. Būtent jie pozityviausiai ir vertina dabartinę turgavietės būklę. Jauni žmonės į turgavietę užsuka kur kas rečiau  ir pritaria turgaus rekonstrukcijai. Taip pat būtent jaunimas mano, kad rekonstrukcija turi vykti už privačias lėšas. Pasigendama šioje turgavietėje ir lietuviškų, ekologiškų produktų.

Kitą trečiadienį tarybos posėdyje tikimasi priimti sprendimą dėl būsimojo nuomos konkurso, tuomet nuomos konkurso sąlygos toliau bus tobulinamos, atsižvelgiant ir į verslininkų, ir į prekybininkų interesus. Savivaldybės atstovų teigimu, konkursas turėtų būti skelbiamas ne anksčiau negu rugsėjo mėnesį.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min