Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 5d. 15:34

Vilniuje gydomas ukrainietis Rostislavas Melnykas Lietuvoje gali likti dar tris mėnesius

Gydytis į Vilnių atskraidintas Euromaidano kovotojas Rostislavas Melnykas
Gydytis į Vilnių atskraidintas Euromaidano kovotojas Rostislavas Melnykas

Prieš savaitę į Lietuvą gydytis atvykęs 23 metų Ukrainos pilietis Rostislavas Melnykas ketvirtadienį bus išrašytas iš Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Lazdynuose. Tačiau į Ukrainą protestuotojas dar negrįš. Greičiausiai reabilitaciją ukrainietis tęs Druskininkuose. Išvis Lietuvoje R.Melnykas dar gali praleisti tris mėnesius.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas 15min.lt patvirtino, kad jo ministerija yra pasiruošusi Ukrainos protestuotojus priglausti Lietuvos kariuomenei priklausančiame Karių reabilitacijos centre Druskininkuose. 

„Aš nežinau, ar jie ten bus siunčiami, bet žinau, kad mes esame pasiruošę tokią reabilitaciją suteikti, jei jos reikės. Tačiau mes nebuvome gavę oficialaus prašymo ar sprendimo, kad mums pavesta tą padaryti. Mes turime patirtį, gerus specialistus, ten yra geros sąlygos ir, jei bus poreikis, galėsime priimti“, – teigė J.Olekas.

Jis tikino, kad ukrainiečių reabilitacijos trukmė priklausys ne nuo jų pageidavimo, o nuo medikų išvadų dėl jų sveikatos būklės.

„Medikai turi įvertinti, kiek to reikės. O kiek žmogus gyvens Lietuvoje ir kur gyvens, yra kitas reikalas“, – teigė jis.

Ligoninė išleis ketvirtadienį

R.Melnykas iš ligoninės Lazdynuose greičiausiai bus išleistas jau ketvirtadienį. Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės atstovė spaudai  Agnė Ignatavičienė teigė, kad šiuo metu sprendžiama, kur jis bus siunčiamas reabilitacijai: „Sprendžiame tai taip, tai kitaip, bet šiandien dar jis tikrai neišrašomas. Iš Lietuvos jis tikrai neišvyks ir bus siunčiamas reabilitacijai, tik klausimas, kada ir kur.“.

Anksčiau ligoninės Krūtinės chirurgijos skyriaus vedėjas Paulius Gradauskas teigė, kad ligonis gali būti išleistas po dviejų dienų gydymo, tačiau ligoninėje jis praleido savaitę.

Iš Lietuvos jis tikrai neišvyks ir bus siunčiamas reabilitacijai, tik klausimas, kada ir kur, – teigė A.Ignatavičienė.

Pasak gydytojo, vaikinas buvo stipriai sumuštas, jam sulaužyta ranka, sužalota galva, pogrindinėje ligoninėje Kijeve jis buvo operuotas dėl plaučio plyšimo.

Susitikime su žurnalistais praėjusį trečiadienį vaikinas tvirtino patyręs „Berkut“ smurtą, todėl negalėjęs kreiptis į oficialias Kijevo ligonines, nes iš jų būtų pasiųstas tiesiai į areštinę.

Jis pripažįsta, kad į Ukrainą grįžti po gydymo Lietuvoje jam gali būti nesaugu.

Dėl saugumo nenori atvirauti

Dėl Lietuvoje gydomų Ukrainos protestuotojų saugumo Užsienio reikalų ministerija nenori atskleisti, kur ir kiek laiko po gydymo ligoninėse gyvens į Lietuvą atvykę ukrainiečiai. Anot Užsienio reikalų ministro atstovės spaudai Rasos Jakilaitienės, tai nuspręs Ministro pirmininko tarnyba.

„Nėra taip paprasta, kad kažkas kažkam paskambina ir jį išsiunčia. Turi būti duotas Ministro pirmininko nurodymas kokiai nors įstaigai ar ministerijai“, – teigė ji.

Šiuo metu R.Melnykas turi galiojančią vizą būti Lietuvoje dar tris mėnesius. Kol kas prieglobsčio Lietuvoje R.Melnykas neprašo.

Lietuvoje šiuo metu gydomi trys sužeisti Ukrainos protestuotojai, tarp jų – Dmitrijus Bulatovas, kuris teigė buvęs pagrobtas ir kankinamas. Jo istorija šokiravo tarptautinę bendruomenę ir dar paskatino kelis mėnesius trunkančius protestus prieš prezidentą Viktorą Janukovyčių.

Anksčiau planuota, kad Lietuvoje išvis bus gydomi dešimt Ukrainos protestuotojų.

Trečiadienį Lietuvos Vyriausybė iš rezervo skyrė 150 tūkst. litų per protestus Kijeve sužeistiems ukrainiečiams gydyti Lietuvoje.

Galimybę gydyti Ukrainos protestuotojus svarsto ir Latvija bei Estija.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min