Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2020 10 09, 14:20

Vilniuje įkurtas Lietuvos – Taivano forumas

Vilniuje ketvirtadienio vakarą įkurtas Lietuvos – Taivano forumas, plėtosiantis šalių ryšius ir bendradarbiavimą.
Taivanas
Taivanas / 123rf.com

Forumo steigimo aktą įkūrė apie 60 žymių visuomenės atstovų – akademikų, verslininkų, teisininkų, politikų.

Jo tikslas – plėtoti Lietuvos ir Taivano kultūrinius, mokslinius, ekonominius, politinius ir žmogiškuosius ryšius, gilinti ir aktyvinti Lietuvos ir Taivano bendradarbiavimą, skleisti informaciją apie Taivaną Lietuvoje, bei palaikyti Taivano siekius, susijusius su demokratija, žmogaus teisėmis, tautų apsisprendimo teise, tarptautinėje erdvėje, teigiama pranešime spaudai.

„Džiaugiuosi, kad Lietuvos ir Taivano ryšiai intensyvėja, tad į forumą susibūrę skirtingų sričių profesionalai ir intelektualai tikrai padės stiprinti draugystę tarp laisvę mylinčių mūsų tautų“, – sakė Seimo narys, Parlamentinių ryšių su Kinijos Respublika (Taivanu) grupės Seime pirmininkas Gintaras Steponavičius.

„Panaši geopolitinė padėtis, kuomet grėsmę saugumui kelia didelis agresyvus kaimynas, kova už laisvę ir demokratiją, pagarba žmogaus teisėms ir asmens orumui jungia mūsų tautas, nors ir esančias taip toli viena nuo kitos“, – teigė Seimo narys, Parlamentinių ryšių su Taivanu grupės vicepirmininkas Mantas Adomėnas.

Forumo steigime dalyvavo Taivano atstovybės Baltijos šalyse vadovas, ambasadorius Andy Chinas.

Taivano salos statusas yra vienas iš jautriausių klausimų Kinijai. Kinijos valdžia neatsisako grasinimų jėga gauti teritorijos kontrolę ir siekia, kad Taivanas nedalyvautų tarptautinėje veikloje.

Lietuva kaip ir daugelis kitų pasaulio šalių oficialiai nepripažįsta Taivano nepriklausomybės ir laikosi „vienos Kinijos“ politikos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min