15min be reklamos
Publikuota 2022 09 30, 09:38

Vilniuje įsikūrė Bėgių parkas: jame – istoriniai riedmenys, varpas ir traukinukas mažiesiems

Istoriniai riedmenys, romantiškas traukinių bildesys ir kelionių svajones pildantis stebuklingas varpas – visa tai ir dar daugiau vilniečiai ir miesto svečiai galės atrasti naujoje erdvėje – Bėgių parke, pranešė „Lietuvos geležinkeliai“.
Bėgių parkas
Bėgių parkas / „Lietuvos geležinkelių“ nuotr.
Temos: 2 Naujininkai Parkas

Naujininkuose, šalia pagrindinės „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) būstinės, įsikūręs Bėgių parkas nuo rugsėjo 30 d. yra atviras lankytojams. Autentiškoje erdvėje svečiai galės apžiūrėti istorinius riedmenis: šilumvežius, automotrises, tankinį vilkiką, garvežį, restoraną–vagoną, įvairius bėgių priežiūrai naudotus įrenginius. Taip pat lankytojų čia lauks ir stebuklingas, kelionių norus pildantis istorinis varpas, o mažųjų svečių – traukinukas ir iš traukinio aširačių pagamintos sūpuoklės.

„Geležinkelių infrastruktūra ir istorija visuomenei yra įdomi, tačiau dėl žmonių saugumo teritorijos aplink bėgius nėra atviros. Rekonstruodami LTG pagrindinę būstinę žinojome, kad savo veiklą norėsime atverti ir keleiviams, ir miestiečiams – taip gimė Bėgių parko idėja. Kurdami šią erdvę norėjome papasakoti geležinkelių istoriją, o kartu ir atspindėti šiandienines įmonės vertybes – tvarumą, atvirumą bei parodyti, kad ir kitapus bėgių mieste vyksta veiksmas“, – sako LTG Turto valdymo paslaugų vadovė Daiva Pivoriūnienė.

Įrengiant parką ypatingas dėmesys skirtas tvarumui: pėsčiųjų takeliams naudoti seni pabėgiai, apželdinimui – nebenaudojamos kuro talpos, konteineriai, naujam gyvenimui prikelti seni suoliukai.

Bėgių parkas yra pokyčius stoties rajone inicijuojančio „Lietuvos geležinkelių“ projekto „Vilnius Connect“ dalis. Tikimasi, kad išskirtinė, visuomenei atvira erdvė prisidės prie aktyvesnio stoties rajono kultūrinio gyvenimo – ateityje čia galėtų vykti mugės, parodos, kitos kultūrinės veiklos.

Bėgių parkas lankytojams bus atviras kiekvieną dieną nuo 8 iki 22 val. Į parką patekti galima laiptais nuo pėsčiųjų viaduko Vilniaus geležinkelio stotyje arba ateiti ar atvažiuoti dviračiu pro vartus, esančius Pelesos gatvės pusėje.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min