Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota: 2009 gruodžio 22d. 11:08

Vilniuje karštas vanduo brangs litu

Vanduo
LŽ nuotr. / Vanduo
Antradienį paaiškėjo, kad karšto vandens kaina Vilniuje nuo sausio didės beveik litu už kubinį metrą, praneša Lietuvos radijas.

Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) parengtuose dokumentuose patvirtinta, kad karštas vanduo brangsta beveik vienu litu iki 15 litų ir 35 centų už kubinį metrą.

Šiuo metu šaltas vanduo, skirtas karštam vandeniui ruošti, kainuoja 3,8 Lt/m3, o šiluma jam pašildyti – 10,584 Lt/m3. Pagal VKEKK patvirtintą karšto vandens kainą prie šių išlaidų prisideda 95 ct/m3 dalis, skirta karšto vandens skaitiklių priežiūrai ir jų rodmenims tikrinti.

„Vilniaus energijos“ skaičiavimais, karštas vanduo sostinėje būtų brangęs dar labiau, tačiau komisijos Šilumos skyrius daugiau nei dviem milijonais litų sumažino bendrovės sąnaudas ir pelną.

VKEKK antradienį taip pat svarstys karšo vandens kainas kituose miestuose.

Primename, kad nuo sausio 1 dienos visi centralizuotai karštą vandenį gaunantys gyventojai turės pasirinkti jo tiekimo būdą: toliau pirkti šaltą vandenį bei jo šildymo paslaugas atskirai arba už viską mokėti šilumos tinklams.

Pastarieji už naują paslaugą galės rinkti administravimo mokestį. Tai jau vyksta kai kuriose savivaldybėse.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min