Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 7d. 13:50

Vilniuje kelių eismo taisyklių pažeidėjams bus riesta

Greičio matuoklis
Alvydo Opulskio / 15min nuotr. / Greičio matuoklis

Sostinės savivaldybė iš miesto policijos ketina perimti greičio matuoklių administravimą. Policijos pareigūnai per metus esą spėja nubausti tik apie 2,3 tūkst. pažeidėjų iš 18 tūkst. užfiksuotųjų. Nubaustųjų skaičių norima padidinti bent iki 15 tūkst. per metus.

Šiuo metu su greičio matuoklių, miestiečių vadinamų inkilais, surinkta medžiaga dirba 6 policijos pareigūnai. Savivaldybei perėmus greičio matuoklių kontrolę informaciją apdoros 8 darbuotojai.

„Policijos funkcija yra užtikrinti saugumą ir ji šiek tiek atlaidžiau žiūri į eismo pažeidėjus. Mūsų tikslas yra suaktyvinti pažeidėjų baudimą“, – sakė savivaldybės Saugaus miesto departamento direktoriaus pavaduotojas Rimantas Ramanauskas.

Mieste ketinama įrengti 10 papildomų greičio matuoklių, kurių kiekvienas kainuoja apie 40 tūkst. litų. Šie prietaisai esą turėtų atsipirkti per metus. Savivaldybės skaičiavimu, perėmus greičio matuoklių administravimą nubaustųjų skaičių nesunkiai pavyktų padidinti iki 15 tūkst. per metus.

Sostinės valdžios pareigūnus domina ir iš baudų surenkamos lėšos. 40 proc. visų kelių eismo taisyklių pažeidėjų sumokėtų baudų keliauja į miesto biudžetą, kita dalis – į valstybės iždą.

„Jei kas nors už pareigūnus atliks techninį darbą, surašys protokolus, tai nuims labai daug popierinio vargo policijai. Pareigūnus tikrai galima panaudoti efektyviau nei administraciniam darbui“, – aiškino Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių patrulių rinktinės vadas Marius Putrimas. 

Savivaldybei perėmus greičio matuoklių administravimą, policijos pareigūnai, gavę informaciją, tik paskirstytų bausmes.Pareigūnus tikrai galima panaudoti efektyviau nei administraciniam darbui“, – aiškino M. Putrimas.

Laukia įstatymo pataisų

Siekdami nubausti daugiau pažeidėjų miesto tarnautojai su Susisiekimo ministerija inicijavo ir įstatymo pataisas, leidžiančias greičiau ir efektyviau nubausti transporto priemonės savininką.

„Yra gudrybių, kurios leidžia vairuotojams išsisukti. Sieksime, kad nuotrauka taptų pakankamu įrodymu, jog pažeidėjas privalėtų susimokėti“, – aiškino miesto meras Vilius Navickas.

Dabar užfiksuotą automobilio savininką reikia informuoti apie pažeidimą, tačiau pastarieji ginasi patys transporto priemonės nevairavę. „Jei savininkas pasako,  kad automobilį vairavo kitas asmuo, tenka ieškoti to tikrojo vairuotojo ir tyrimas atsiduria aklavietėje arba ilgai trunka. Pagal naują įstatymo redakciją bus informuotas mašinos savininkas, o jis pats galės aiškintis su tuo, kas vairavo automobilį“, – sakė savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Gintaras Tamošiūnas.

Minimos įstatymo pataisos jau užregistruotos Seime, jas svarsto parlamento komitetai ir artimiausiu metu įtrauks į Seimo darbotvarkę.

„Gulintys policininkai“

Su naujais greičio matuokliais miesto gatves turėtų pasiekti ir daugiau „gulinčių policininkų“ – atitvarų, priverčiančių vairuotojus sumažinti greitį.

 „Reikia padaryti taip, kad kelių ereliams net varikliai iškristų, jeigu būtų viršytas greitis“, – ryžtingai kalbėjo V.Navickas.

Apie trisdešimties centimetrų aukščio iškilusias pėsčiųjų perėjas ketinama įrengti atokesniuose rajonuose, kur laksto jaunimas.

„Niekas nekalba apie magistralinius kelius, kuriais važiuoja ir viešasis transportas. Iškilios perėjos bus įrengiamos tose vietose, kur dragus rengia jaunimas“, – teigė vicemeras Romas Adomavičius.

Vienas toks ativaras miestui atsieis apie 4 tūkst. litų. Kiek jų reikės, paaiškės po mėnesį truksiančio tyrimo. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min