TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje ketinama įrengti antrąjį kolumbariumą

Bernardinų kapinių kolumbariume palaidoti vos keli asmenys.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Bernardinų kapinių kolumbariumas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė konkursą kolumbariumo statybai, nuomai ir eksploatacijai Vilniaus Sudervės kapinėse.

Planuojama, kad antrasis Vilniaus kolumbariumas čia turėtų būti įrengtas po dvejų metų laimėjusių konkursą privačių investuotojų lėšomis.

Vilniaus Sudervės kapinėse planuojama įrengti 200 m ilgio 2 m aukščio kolumbariumą, taigi čia galėtų būti apie 400-600 kriptų. Šie skaičiai dar gali šiek tiek keistis, kadangi siūlymus dėl kolumbariumo teiks konkurso dalyviai.

Pateikti pasiūlymai konkurso metu bus vertinami pagal pasiūlymo kokybę bei siūlomą mažiausią kolumbariumo nišos įrengimo įkainį. Vokų su konkursiniais pasiūlymais atplėšimais turėtų įvykti kitų metų sausio pradžioje.

Konkurso laimėtojas, kuriam bus išnuomotas Sudervės kapinėse pastatytas kolumbariumas, privalo eksploatuoti kolumbariumą iki bus užpildyta paskutinė jame esanti kolumbariumo niša, bet ne ilgiau kaip 5 metus nuo sutarties pasirašymo dienos su galimybe vieną kartą sutartį pratęsti taip pat iki 5 metų.

Sudervės kapinių kolumbariumas bus statomas ir įrengiamas tik iš konkurso dalyvių lėšų, savivaldybė neskirs jokių lėšų statybai ir įrengimui.  

Vilniuje šiuo metu jau įrengtas vienas kolumbariumas Liepynės kapinėse. Šiuo metu šiame kolumbariame yra 156 kriptos, atsiradus didesniam poreikiui, vietų skaičius gali būti išplėstas. Ateityje taip pat kolumbariumus planuojama įrengti Antakalnio ir Karveliškių kapinėse.

Sprendimą kolumbariumus įrengti šiose trejose kapinėse Vilniaus taryba priėmė šių metų liepos 23 d.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min