Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Austrijai skirtą sieną iš tualetinio popieriaus trukdė statyti vėjas

Akcijos akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Tualetinis popierius.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniuje, Europos aikštėje, antradienį Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) jaunimo organizacija bandė statyti sieną iš tualetinio popieriaus ritinėlių. Šia akcija reiškiamas nepasitenkinimas Austrijos veiksmais.

Tiesa, statybos ėjosi sunkiai: vos pastatytą sieną vis griaudavo pūstelėjęs vasaros vėjas. Keli liberalcentristų atstovai nesulaukė ir rimtos vilniečių pagalbos. Į kvietimą statyti tualetinio popieriaus sieną atsiliepė vos keli praeiviai su vaikais. 

Akcija prasidėjo prieš savaitę – visą šį laiką piliečiai savo pasipiktinimą Austrijos veiksmais galėjo išreikšti sunešdami tualetinio popieriaus ritinėlius. Jų surinkta beveik tūkstantis. 

Antradienį iš jų Europos aikštėje statoma siena, simboliniu pavadinimu Schikane Mauer (liet. Patyčių siena).

Akcijos organizatorius, LiCS jaunimo organizacijos atstovas Artūras Laktionkinas sakė, kad tualetinį popierių akcijos simboliu pasirinko tik dėl kalbinio sąskambio. „Mums kilo tokia asociacija su žodžiu Schikane, kuris reiškia patyčią“, – sakė A.Laktionkinas.

Savivaldybė neleido tualetinio popieriaus sienos statyti prie Austrijos ambasados, nors toks buvo pirmasis organizatorių prašymas.

„Mes pasiūlėme antrą variantą. Tai yra simboliška todėl, kad tai yra Europos aikštė ir visa Europa tai turi matyti ir norime visų dėmesį atkreipti, kad šis įvykis yra ne tik Lietuvos, Latvijos ar Estijos problema, o visos Europos problema“, – kalbėjo akcijos organizatorius.

Jaunimas neketina prišnerkšti Europos aikštės – po akcijos tualetinio popieriaus ritinėliai išdalinti praeiviams, o likusieji keliaus į Vilniaus vaikų darželius.

Primename, kad Austrija sulaukė Lietuvos piliečių ir valdžios pasipiktino, nes nepraėjus nė parai paleido į laisvę Sausio 13-osios bylos įtariamąjį Michailą Golovatovą. Dėl šio Austrijos veiksmo Lietuvoje buvo surengtos kelios protesto akcijos prie Austrijos ambasados, į Austriją siųsti kiaušiniai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min