Dabar populiaru
Publikuota: 2013 balandžio 10d. 17:14

Vilniuje lankysis NATO Sąjungininkių pajėgų vadavietės transformacijai štabo viršininkas

Tony Johnstone‘as-Burtas
KAM nuotr. / Tony Johnstone‘as-Burtas

Balandžio 11 d. Vilniuje veikiančiame NATO Energetinio saugumo kompetencijos centre lankysis NATO Sąjungininkių pajėgų vadavietės (Norfolkas, JAV) transformacijai štabo viršininkas viceadmirolas Tony Johnstone‘as-Burtas.

Svečias susipažins su NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro vykdoma veikla ir  aptars tolesnio NATO vadavietės transformacijai bendradarbiavimo su šiuo centru galimybes.

Vizito metu svečias susitiks su Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Arvydu Pociumi, taip pat skaitys paskaitą Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute, kurios metu pristatys NATO vykstančius pokyčius, svarbiausius ateities uždavinius.

Vilniuje veikiantis Energetinio saugumo centras įsteigtas praėjusių metų liepą. Spalio 12 d. šiam centrui suteiktas NATO tarptautinės karinės organizacijos statusas. Šiuo metu be Lietuvos prie centro veiklos yra prisijungusios Estija, Latvija, Italija, Prancūzija ir Turkija. NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro veikla apima energetinio saugumo ir gyvybiškai svarbios energetikos infrastruktūros apsaugos aspektus. Planuojama, kad centras teiks visam NATO aktualias rekomendacijas dėl karinio operacinio energetinio saugumo, alternatyvių energijos šaltinių pritaikymo karyboje bei gamtai draugiškų ir efektyvių karinių pajėgumų plėtros teikimo. Taip pat planuojama, kad centras įsitrauks į mokymų ir pratybų veiklas.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min