Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje Lietuvos ir Gruzijos gynybos ministrai pasirašė atnaujintą bendradarbiavimo sutartį

Irakli Alasania ir Juozas Olekas
Alfredo Pliadžio nuotr. / Irakli Alasania ir Juozas Olekas
Šaltinis: 15min
0
A A

Liepos 1 d. Vilniuje su darbo vizitu besilankantis Gruzijos gynybos ministras Irakli Alasania ir krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pasirašė atnaujintą dvišalį Lietuvos ir Gruzijos susitarimą dėl bendradarbiavimo gynybos srityje.

„Su Gruzija gynybos srityje bendradarbiaujame jau 12 metų. Šiandien pasirašėme atnaujintą susitarimą, kuriame konkrečiai įvardijamos už bendradarbiavimą atsakingos institucijos, numatomos lankstesnės dvišalių renginių finansavimo galimybės, atnaujintos kai kurios formuluotės“, – po pasirašymo ceremonijos sakė ministras J. Olekas.

Lietuvos ir Gruzijos gynybos ministrai susitikime taip pat aptarė Gruzijos euroatlantinės integracijos siekius ir padarytą pažangą, dalyvavimą tarptautinėse operacijose.

„Lietuva labai vertina Gruzijos karo medikų tarnybą Goro provincijos atkūrimo grupėje ir didelį indėlį į NATO vykdomas operacijas, – dėkojo ministras J. Olekas. – Tikimės, kad greitai Gruzija galės dalyvauti ir Europos Sąjungos vadovaujamose misijose ir operacijose.“

Ministras su Gruzijos kolega kalbėjosi ir apie Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai prioritetus bei artimiausius renginius.

„Noriu padėkoti Gruzijos gynybos ministrui, kad atvyko į pirmąjį Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai renginį, kuris yra skirtas Rytų partnerystės temai“, – sakė J. Olekas. Liepos 2–3 d. vyksiančiame aukšto rango politikos formuotojų seminare bus diskutuojama apie Rytų partnerių įsitraukimą į praktines ES saugumo ir gynybos politikos iniciatyvas. Gruzijos gynybos ministras I. Alasania liepos 2 d. skaitys pranešimą seminaro sesijoje, skirtoje ES vaidmeniui užtikrinant saugumą kaimyniniuose regionuose.

Gruzijos gynybos ministras Irakli Alasania Lietuvoje lankosi krašto apsaugos ministro Juozo Oleko kvietimu, darbo vizitas planuojamas iki liepos 3 dienos. Viešėdamas Lietuvoje Gruzijos gynybos ministras taip pat susitiks su Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku Artūru Paulausku, užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi, lankysis Lietuvos karo akademijoje ir susipažins su Vilniuje veikiančiu NATO energetinio saugumo kompetencijų centru.

Lietuva su Gruzija gynybos srityje bendradarbiauja nuo 2001 m., kai pirmą kartą buvo pasirašytas susitarimas dėl bendradarbiavimo gynybos srityje. Lietuva remia Gruzijos euroatlantinės integracijos siekius politinėmis priemonėmis ir taip pat praktinėmis priemonėmis, padėdama įgyvendinti Gruzijos gynybos sistemos ir kariuomenės reformą ir tobulinti Gruzijos saugumo sektoriaus administracinius gebėjimus. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min