Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje taksistai pradėjo streiką, nors įmonėms ir leista dirbti

Taksistų streikas
Tomo Lukšio/ BFL nuotr. / Taksi
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienio vakarą dauguma taksi įmonių, kurių licencijų galiojimą pirmadienį pristabdė Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), vėl pradėjo dirbti. Jų vairuotojai atsisakė dalyvauti masiniame streike, kurio metu buvo planuota paralyžiuoti eismą Vilniuje. Tačiau keliasdešimt taksistų ankstyvą rytą visgi susirinko prie „Siemens“ arenos, nuo kur apie 7 val. pajudėjo miesto gatvėmis.

Apie  6 val. ryto prie arenos susirinko keliasdešimt taksi automobilių, atvyko ir kelios policijos mašinos.

Taksistai po miestą pradėjo važinėti nuo 7 val. ir ketina tęsti akciją apie dvi valandas. Taksistai nežinojo tikslaus maršruto, – jie pajudėjo Ozo gatve, vėliau ketino važiuoti į Konstitucijos prospektą. Taksistai važiuoja lėtai, vos 20-30 kilometrų greičiu, jie tikisi, kad akcijos metu prisijungs ir daugiau vairuotojų, tad galiausiai protesto akcijos dalyvių skaičius pasieks kelis šimtus.

Paskutiniais duomenimis, šiuo metu taksistai suka ratus prie Edukologijos universiteto transporto žiedo, eismas čia jau apsunkėjęs. Šiuo metu čia yra apie 50 automobilių, ima formuotis spūstys. Dalis taksistų nuvažiavo į Savanorių prospektą.

Papildyta 8.34 val. LRT ryto laida „Labas rytas“ praneša, kad keli taksi automobiliai nuvyko prie Vilniaus miesto savivaldybės. Su streikuojančiais taksistais susitiko meras Artūras Zuokas.

„Vilniuje nebus Garliavos“, – taksistams sakė A.Zuokas.

Miesto vadovas taksistus paragino nutraukti streikus ir netrikdyti viešosios tvarkos.

Pranešama, kad taksi vairuotojams pavyko sutrikdyti eismą prie Edukologijos universiteto transporto žiedo, kuriame taksistai lėtai važiuodami suko ratais. Tačiau protestuojančius vairuotojus išvaikė policijos pareigūnai.

Vienas iš šios akcijos organizatorių Andrejus Kotovas 15min.lt sakė, kad akivaizdi tapo taksistų solidarumo stoka. Jo teigimu, dar antradienį akcijoje žadėjo dalyvauti daugelis taksistų, tačiau leidus dirbti jų entuziazmas dingo. „Visi žiūri savo kišenės“, – nusivylęs sakė vyras. Jis dar pridūrė, kad taksistai nenori stoti į profsąjungą.

Tiesa, jau ir antradienį buvo aišku, kad protesto akcijos mastas nebus toks didelis, koks  buvo planuotas anksčiau. „Nuo antradienio 18 val. mums leido legaliai dirbti, tad ir protesto akcijoje aš nedalyvausiu“, – dar antradienį vakare 15min.lt žurnalistui pasakė vienas taksi vairuotojas.

Būtent jis anksčiau tikino, kad eismas Vilniuje trečiadienio rytą bus paralyžiuotas. Į klausimą apie solidarumo jausmą – juk ne visiems taksi vairuotojams leista dirbti – vyras atsakė lakoniškai: „Darbas yra darbas.“

Į dar vieną klausimą, kodėl taksi įmonės atnaujino veiklą, vairuotojas taip pat neatsakė. „Čia jau jūs žurnalistai išsiaiškinkite, aš eilinis darbuotojas“, – rėžė dar neseniai ypač grėsmingą nusiteikimą demonstravęs vyras.

Jo teigimu, leidimą atnaujinti veiklą gavo visos Olego Ilčenkos bendrovės. Pasak vairuotojo, tai asmuo, kuris iš esmės ir valdo visą taksi verslą Vilniuje. Žaliųjų Ežerų gatvėje įsikūrusi jo būstinė pastarosiomis dienomis dėl taksi įmonių veiklos tyrimo tapo itin žinoma.

Veiklą atnaujino tokios įmonės, kaip „Merselita“, vadinamieji „trys trejetai“ (pagal numerį 233 33 33), „trys septynetai“ ir kitos O.Ilčenkos įmonės. Trečiadienį ryte prisiskambinti jau buvo galima ir didžiajai daliai taksi firmų trumpaisiais telefono numeriais.

Primename, kad pirmadienį VMI aplankė Žaliųjų Ežerų gatvėje įsikūrusias sostinės taksi įmones „Merselita“, „Viltranpa“, „Baltic Taxi“, „Taksolitas“, „Tanagros taksi“, „Art1 taksi“, „Translota“, „Fomersis“, SDKE, „Taksi plius“, „Ekotaksi“ ir „Taksi Lux“.

Iš viso Vilniuje iki pirmadienio taksi paslaugas teikė 1 600 automobilių. Vilniaus vicemero Romo Adomavičiaus duomenimis, po antradienio kratų keleivių neaptarnavo beveik pusė – 700 taksi automobilių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min