Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 18, 15:49

Vilniuje mažės institucijoms, ambasadoms rezervuotų automobilių stovėjimo vietų

Vilniuje mažės atskirų rezervuotų automobilių stovėjimo vietų prie valstybės institucijų, užsienio valstybių ambasadoms, praplėstos mokamos automobilių stovėjimo zonos.
Vilniuje – daugiau bendrojo naudojimo stovėjimo vietų automobiliams
Vilniuje – daugiau bendrojo naudojimo stovėjimo vietų automobiliams / Sauliaus Žiūros nuotr.

Sostinės savivaldybės tarybos trečiadienį patvirtintuose rinkliavos už automobilių stovėjimo vietas taisyklių pakeitimuose numatyta pakeisti dalį prie valstybės institucijų esančių kelio ženklų „Rezervuota“ į trumpalaikiam, dviejų valandų nemokamam stovėjimui skirtus ženklus.

Tai reiškia, kad daugiausiai centrinėje dalyje įsikūrusios institucijos nebegalės išskirtinai naudotis šiomis vietomis, o jose statyti automobilius nemokamai galės gyventojai ar institucijų svečiai.

Taip pat įvedamas parkavimo vietų ribojimas prie užsienio ambasadų – nuo šiol vietos bus skiriamos pariteto principu, t. y. atsižvelgiant į Lietuvos atstovybėms suteiktas tų valstybių stovėjimo vietas, tačiau jų negalės būti daugiau nei penkios.

Be kita ko, numatyta, kad rezervuotų automobilių stovėjimo vietų negalės būti Didžiojoje gatvėje senamiestyje, taip pat gatvėje ar gatvės atkarpoje bei automobilių stovėjimo aikštelėje, kur yra dešimt ar mažiau stovėjimo vietų arba kur jų užimtumas piko metu viršija 85 procentus. Kitais atvejais bus galima rezervuoti iki penktadalio stovėjimo vietų.

Nebeliks ir iki šiol taikytos išimties, kai savo lėšomis stovėjimo vietas už savo sklypo ribų gatvėse įrengę nekilnojamojo turto vystytojai ar kiti asmenys galėjo jas rezervuoti neatlygintinai – jos taps bendrojo naudojimo, o norint jas rezervuoti, tektų mokėti nustatytą rinkliavą.

Savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ vadovas Gintaras Macijauskas anksčiau tvirtino, kad įgyvendinus šiuos pakeitimus turėtų atsirasti 300 papildomų bendrojo naudojimo vietų centrinėje miesto dalyje.

Naujovė nustatyta ir motociklininkams – už 30 eurų metinį leidimą jie galės statyti motociklą žaliojoje, geltonojoje ir raudonojoje zonose. Centrinėje, mėlynojoje, zonoje motociklininkai už stovėjimą toliau mokėtų bendra tvarka.

Koreguojamos ir pačios stovėjimo zonos.

Į geltonąją rinkliavos zoną bus įtraukta Rasų kolonijos teritorija ir Šnipiškių teritorija, o į žaliąją rinkliavos zoną įtraukiamos iki šiol neapmokestintos atskiros gatvės: Antakalnio, Žirmūnų, Minties, S.Žukausko, J.Kubiliaus, Žygio, Lakūnų, Pelesos.

Tuo metu iš žaliosios į brangesnę geltonąją rinkliavos zoną keičiamos šios vietos: A.Vivulskio gatvės dalis tarp Savanorių prospekto, Kedrų, T.Ševčenkos gatvių, Vingio parko teritorija, Rinktinės, Šeimyniškių ir Sporto gatvės.

Raudonoji zona vietoje dabar esančios žaliosios bus nustatyta V.Kudirkos, Maloniojoje, Pušų gatvėse. Iš geltonosios į raudonąją rinkliavos zoną keisis Krokuvos gatvės dalis prie Registrų centro – tarp Kalvarijų ir Rinktinės gatvių. Iš geltonosios į mėlynąją rinkliavos zoną keičiamos Subačiaus, A.Strazdelio, Šv. Dvasios gatvės.

Šie pakeitimai įsigalios nuo šių metų liepos 1 dienos. Gyventojams, turintiems galiojančius leidimus, niekas nesikeis – tie leidimai galios iki numatyto termino, atskirai kreiptis dėl leidimo galiojimo nereikės.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min