Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 27, 06:20

Vilniuje NATO šalių parlamentarai aptars padėtį Ukrainoje ir Madrido sprendimus

Vilniuje penktadienį prasidedančioje NATO Parlamentinės Asamblėjos (NATO PA) pavasario sesijoje bus diskutuojama apie karą Ukrainoje ir viršūnių susitikimo Madride darbotvarkę.
NATO vėliava
NATO vėliava / Imago / Scanpix nuotr.
Temos: 2 NATO Vilnius

Parlamentinėje Asamblėjoje dalyvaus apie 300 parlamentarų iš 30 NATO valstybių narių ir apie 100 atstovų iš kitų 30 valstybių partnerių, pranešė Seimas.

Šį renginį planuota surengti Kyjive, tačiau dėl Rusijos pradėtos invazijos į Ukrainą teko skubiai perkelti į saugesnę vietą, Lietuvos Seimas pasiūlė jį organizuoti Vilniuje.

Numatoma, kad asamblėjos darbotvarkėje dominuos Rusijos veiksmų Ukrainoje, sąjungininkų paramos besiginančiai valstybei temos, taip pat bus kalbama apie Aljanso strategijos peržiūrą ir sprendimus, kuriems turėtų pritarti NATO valstybių narių vadovai birželiį Madride vyksiančiame viršūnių susitikime.

NATO PA sesijos renginiai vyks iki pirmadienio, tą dieną numatytas plenarinis posėdis.

Per ją ketinama išklausyti asamblėjos prezidento Geraldo E.Connolly'io, Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos, Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen, NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojo Mircea Geoana'os, Ukrainos atstovo kalbų.

Savaitgalį vyks NATO PA komitetų ir politinių grupių posėdžiai. Per juos be minėtų temų, bus aptariamos išmoktos pamokos Afganistane, NATO partnerystė ir atvirų durų politika, iššūkiai regionų stabilumui Vakarų Balkanuose, Vidurio Rytuose ir Šiaurės Afrikoje, Azijos ir Indijos ir Ramiojo vandenyno šalių strateginės reikšmės augimas, terorizmo grėsmė, moterų vaidmuo ir indėlis į taikos bei saugumo procesus, kibernetinis saugumas bei gynyba, verslo ir korupcijos iššūkiai.

Sesijos pabaigoje numatoma priimti deklaraciją „Kartu su Ukraina“, kitus dokumentus.

NATO PA yra tarpparlamentinė organizacija, joje Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos valstybių parlamentarai kartu su Aljansui nepriklausančiais partneriais aptaria svarbiausius politikos, saugumo ir gynybos klausimus euroatlantiniame regione.

Pastarąjį kartą NATO PA pavasario sesija Lietuvoje vyko 2014 metais.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min