Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje – nauji tualetai ir reklama

Mazuto bala autobusams neišvengiama.
Pauliaus S./15min.lt skaitytojo nuotr. / Viešojo transporto stotelėse prie Žaliojo tilto ir Pamėnkalnio gatvėje jau birželio 1-ą atsiras automatizuoti tualetai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Sostinės savivaldybės vadovai tikina parengę ir pradėję įgyvendinti projektą „Vilnius – mano namai“. Mieste netrukus atsiras automatizuotų naujų tualetųi bei gausybė socialinės reklamos.

Mero Viliaus Navicko teigimu, siekiama, kad šiukšlės mieste būtų surenkamos ne kartą per metus, bet kad jų visada būtų kuo mažiau, o miestas būtų tvarkingesnis.

„Tai nėra vien savivaldybės vajus, didelė dalis priemonių bus grįstos savanoriškumo principu. Socialinė reklama bus nemokamai gaminama, dedama. Vyks bendradarbiavimas su mokyklomis, įmonėmis“, – dėstė meras.

Savivaldybė savo ruožtu ketina sutvarkyti didžiąją dalį miesto suoliukų, pastatyti daugiau įprastų šiukšliadėžių ir tik šunų išmatoms skirtų dėžių.

„Įmonėms siūlome apsiimti tvarkyti kurią nors, tarkime, parkų dalį, pavadinti ją savo vardu bei prižiūrėti“, – teigė V.Navickas.Programa bus tęstinė, norime, kad tai virstų socialiniu judėjimu, o ne vienkartine akcija, – aiškino V.Navickas.

Visa programa „Vilnius – mano miestas“ miestui preliminariai turėtų kainuoti apie 30 tūkst. litų. Galutinė suma priklausys nuo to, kiek konkrečiai suoliukų bus sutvarkyta ir kiek mieste atsiras šiukšliadėžių.

„Programa bus tęstinė, norime, kad tai virstų socialiniu judėjimu, o ne vienkartine akcija“, – aiškino V.Navickas.

Meras pripažino, kad dabar miestą tvarkančios įmonės galėtų savo darbą atlikti geriau, tačiau pastebėjo, jog joms Vilnius skolingas ne vieną milijoną litų. „Bendrovės tvarkosi pagal galimybes, aišku, prašysime darbą atlikti geriau, bet pirma reikia grąžinti skolas“, – tikino V.Navickas.

Sostinės valdžia kviečia ir miestiečius pareikšti nuomonę, kaip ugdyti socialinę atsakomybę, siūlyti savo idėjų.

Nauji tualetai

Paskelbę apie numatytos programos pradžią, miesto tarnautojai tikina, kad jau birželio pirmąją autobusų stoteles, prekybos centrus ir reklaminius stendus pasieks nešiukšlinti ir tvarkytis skatinantys reklaminiai plakatai.

Taip pat prie Žaliojo tilto ir Pamėnkalnio gatvėje atsiras automatizuotų mokamų viešųjų tualetų. Jais bus galima pasinaudoti už 1 litą. Dar du sanitariniai mazgai turėtų atsirasti numačius konkrečias jų vietas.

„Vienas tualetas tikrai stovės prie Šv.Onos bažnyčios, kur bus kitas, dar sprendžiama. Šie tualetai miestui nekainuoja, juos statys reklamą mieste dedanti įmonė „JCDeucaux“. Mums reikės už 17–20 tūkst. litų nuvesti visas komunikacijas. Tai palyginti mažos sąnaudos“, – sakė vicemeras Romas Adomavičius.

Iki Dainų šventės planuojama sutvarkyti ir Vingio parko viešuosius tualetus – padažyti, sutvarkyti želdynus.

„Šiuos darbus atliks „Luidas“, tvarkantis parką. Daug remontai nekainuos – vienas bus suremontuotas už  44–45 tūkst. litų, kitus reikia sutvarkyti kosmetiškai“, – tikino vicemeras Stanislovas Šriūbėnas. 

Šiuo metu Vilniuje yra 11 viešųjų tualetų, iš kurių 5 apmokestinti. Dar  30 nemokamų biotualetų stovi autobusų apsisukimo vietose visame mieste.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min